Microsoft, Windows 10 için sürpriz bir güncelleme yayınlıyor

Amerikalı teknoloji devi Microsoft, popüler işletim sistemi sürümü Windows 10 için yeni bir güncelleme hazırlığı içerisinde.

Microsoft, Windows 10 için sürpriz bir güncelleme yayınlıyor

Windows 10'un en son sürümü olan 22H2'nin büyük özellik güncellemesi olacağı söyleniyordu. Ancak Microsoft, Windows 10 için sürpriz bir özellik eklemekte geri kalmadı. Neowin'in belirttiği gibi, Microsoft, Windows 10 için bir güvenlik dışı güncelleme yayımladı. Bu güncelleme, Windows Yedekleme uygulamasını ve Dosya Gezgini'nde OneDrive'a dosyaları yedeklemek için yeni bir düğmeyi içeriyor.

Yeni Windows Yedekleme uygulaması, Windows 10'daki önceki yedekleme aracının basit bir versiyonu. Dosyalarınızı yerel bir sürücüye veya OneDrive'a daha kolay bir şekilde yedeklemenizi sağlıyor. Neowin, Dosya Gezgini'ndeki yeni düğmenin belgelerinizi, resimlerinizi, indirmelerinizi ve diğer dosyalarınızı OneDrive'a yedeklemek için kolaylık sağladığına dikkat çekiyor. Bu düğmeye tıkladığınızda, OneDrive otomatik olarak seçilen dosyaları buluta yedekliyor.

Microsoft, Windows 10 için sürpriz bir güncelleme yayınlıyor

Microsoft, yeni "Yedeği Başlat" düğmesini resmi olarak duyurmadı. Ancak Neowin, bu özelliği Windows 10 bilgisayarınızda etkinleştirmek için bir çözüm yolu buldu. Bu özelliği etkinleştirmek istiyorsanız, GitHub'dan ViVeTool'u indirmeniz gerekiyor. Ancak bunu yapmadan önce OneDrive Insider Önizleme programına katıldığınızdan ve Windows 10 KB5029331'ı indirdiğinizden emin olun.

Tabi eğer Windows işletim sisteminin sunabileceği tüm özelliklerden faydalanmak istiyorsanız, o zaman artık Windows 11’e geçmeyi de düşünebilirsiniz. Nitekim, Windows 12’nin çıkışıyla birlikte Windows 10’un pabucu iyice dama atılacaktır.