OpenAI'nin ChatGPT Enterprise hizmeti kurumsal konuşmaları şifreleyecek

OpenAI, nisan ayında tanıttığı iş odaklı abonelik olan ChatGPT Enterprise'ı bugün başlattı. Şirket, yeni plan kapsamında AI modellerini herhangi bir iş verisi veya konuşma üzerinde eğitmeyeceğini açıkladı.

OpenAI'nin ChatGPT Enterprise hizmeti kurumsal konuşmaları şifreleyecek

Ayrıca yeni plan, iş sohbetlerini (aktarma sırasında ve beklemede) şifreliyor ve SOC 2 ile uyumlu. OpenAI, Block, Canva, Carlyle, The Estée Lauder Companies, PwC ve Zapier gibi şirketlerin ChatGPT Enterprise'ı zaten test ettiğini söylüyor.

ChatGPT Enterprise, GPT-4'e (ChatGPT Pro'nun aynı modeli) iki kat daha hızlı erişim sağlıyor ancak kullanım sınırları olmadan  ve artırılmış 32.000 jetonluk bağlamla, AI modelinin giriş / çıkış metnini dört katına kadar işlemesine olanak tanıyor.. İş odaklı plan aynı zamanda gelişmiş veri analizine (önceden Kod Yorumlayıcı olarak adlandırılıyordu) sınırsız erişimi de içeriyor ve ekiplerin çok büyük veri alanlarını hızlı bir şekilde analiz etmesine olanak tanıyor.

OpenAI'nin ChatGPT Enterprise hizmeti kurumsal konuşmaları şifreleyecek

İşletme aboneliği, şirketlere çalışanların kullanımının toplu olarak yönetilmesine olanak tanıyan bir yönetici konsolu da sağlıyor. Buna, ortak iş akışlarını paylaşan ekipler için paylaşılan sohbet şablonları oluşturma yeteneği de dahil. Ayrıca kuruluşlara, özel sohbet robotları ve yapay zeka tarafından oluşturulan diğer özel metinler için kullanılabilecek OpenAI API'si için ücretsiz krediler de sunuyor. Ticari müşteriler ayrıca kuruluşlarındaki "kullanım öngörüleri" için bir analiz panosuna da sahip olacak.

Bugünkü lansmanın büyük şirketlere odaklanmasıyla birlikte OpenAI, gelecekte küçük işletmelere yönelik bir sürümün de geleceğini söylüyor.