Yazılım

Microsoft, Windows RT ortaklarını duyurdu!

Microsoft Windows RT tabanlı bilgisayar üretecek firmaları açıkladı.

Microsoft, Windows RT ortaklarını duyurdu!

Daha önce Windows RT ile çalışacak bazı cihazlar duyurulmuştu. Geçen hafta Lenovo Windows RT ile çalışan tabletini tanıtmıştı. Şimdi ise Microsoft Windows RT cihazları üretecek firmaların isimlerini açıkladı.

Microsoft, Windows RT ve Windows 8 ile piyasaya sürülecek cihazları üretecek firmaları açıkladı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, Windows RT tabanlı cihazları üretecek firmalar, Dell, Lenovo, Asus, ve Samsung.

1344949002_windows-rt.jpg


Microsoft yaptığı duyuruda şunları söyledi:

"1 Ağustostan bu yana RTM bilgisayar üreticileri bilgisayar üretirken Windows 8 için tasarlanmış yazılım kullanıyorlar. Hepimiz bu Ekim ayında Windows 8 ile topluca gelecek olan ürünler için çok heyecanlıyız. Biz Windows 8 için tasarlanmış yeni bilgisayarlarda daha iyi performans, güvenirlik ve uzun pil ömrü getirmek için mühendisler ile çalışarak her zamankinden daha iyi hale getirdik. "

Yukarıda verdiğimiz üreticilerin Microsoft'un Windows 8 lansmanında Windows RT tabanlı çalışan bilgisayarlar ve tabletlerini görebilirsiniz. Lansman tarihi ise 26 Ekim olarak belirtiliyor.

Yorumlar
Misafir
Ben bu aleti alırım arkadaş, çok güzel bir şeye benziyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.