Yazılım

Microsoft'tan Apple'a gönderme !

Dünya'nın en büyük firmalarından olan Microsoft'tan Apple'a taş geldi...


Geçtiğimiz günlerde (8 Ocak 2012) Microsoft yaptığı duyuruda Apple'a gönderme yaptı.

Yapılan açıklamaya göre temel patentler yoluyla rakiplerinin yolunu kesmeyeceklerine özellikle dikkat çekerek, buna gerek duymadıklarını belirtti. Duyurunun devamında, "endüstri standartları, internetin gelişimi ve mobil cihazlar ile bilgisayarların çalılabilmesi açısından çok önemlidir" dedi ve endüstri standartlarına katkıda bulunduğunu vurguladı. Şirket, sözlerine şunları ekledi: "Microsoft, standart temel patentlerini her zaman kabul edilebilir, ayrım yapmayan şartlarla sunacaktır." "Microsoft, bu temel patentler aracılığıyla herhangi bir firmaya dava açmayacaktır."

http://www.teknolojihaber.net/wp-content/uploads/2011/07/Steve+Ballmer+Microsoft.jpg

Öte yandan microsoft üst düzey yöneticilerinden Dave Heiner internet kullanıcılarının Wi-Fi ağı, video izleme gibi uluslararası PC ve internet standartlarından büyük faydalar elde edildiğine dikkat çekti.

Şüphesiz duyuruda yapılan açıklamalar ve alınan kararlar, son zamanlarda patent davalarıyla gündemden düşmeyen APPLE'a müthiş bir gönderme niteliği taşıyor...


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.