Yazılım

Microsoft'tan Windows 8 Dokunmatik Rehberlik

Microsoft yeni gelecek olan Windows 8 ile birlikte dokunmatik ürünlerde bilmeyen kalmasın diye dokunmatik rehberlik belgeleri yayınladı.

Microsoft'tan Windows 8 Dokunmatik Rehberlik

Microsoft'un düşüncesine göre, kullanıcılar Windows 8 Metro tarzı uygulamalar için bu yıldan itibaren dokunmatik ürünlerde ilk deneyime sahip olmalıdır. Microsoft son zamanlarda geliştiricilerin kendi uygulamalarını dokunmatik olarak ürettiklerini düşünerek bu konuyla ilgili kısa ama yararlı "Windows 8 Dokunmatik Rehberlik" belgeleri yayımladı.

1330036214_win8touchguidance.jpg

Windows 8 bazı ilginç dokunmatik özellikleri üzerine dört sayfalık PDF ile anlatıyor.Dokunmatik özellikler arasında, semantic zoom, select/deselect,(seçme ve kaldırma) panning and swipe (kaydırma ve sürükleyerek geçme) gibi seçeneklerde bu anlatıma dahil edilmiş.

1330034948_win8.jpg

Eğer dokunmatik ekran deneyiminiz yoksa ve dokunmatik ekranda Windows 8 ile metro uygulamalarının kullanımını bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız, Microsoft sitesinde bu uygulamalar için yayımladığı Windows 8 Dokunmatik Rehberlik eğitiminden faydalanabilirsiniz.

PDF'yi burdan indirebilirsiniz

1330034197_microsoft-logo.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.