Yazılım

Microsoft'tan Windows 8 için Mozilla ve Chrome'a tekme!

Microsoft'un Windows 8 için aldığı bu karar endişelendiriyor!

Microsoft'tan Windows 8 için Mozilla ve Chrome'a tekme!

Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar yeni işletim sistemi Windows 8'i beklerken Microsoft'un ilginç kararı gündeme bomba gibi oturdu. Bu kararı Microsoft'tan değil de Mozilla'dan duyuyoruz.

Mozilla geçtiğimiz saatlerde Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8'in ARM tabanlı cihazlarda çalışacak olan versiyonunda tek tarayıcı alternatifinin İnternet Explorer olduğunu belirterek tarayıcı dünyasını yakından ilgilendiren bu konuya değindi. Gündeme bomba gibi düşen bu haber hakkında Microsoft cephesinden henüz bir ses seda gelmedi.

1336739104_awsome-new-tab-page-for-chrome-offers-metro-ui.png

Mozilla Microsoft'un bu ilginç kararı hakkında şu yorumu dile getirdi: "Karanlık çağlara geri dönüyoruz" diyen Mozilla. Microsoft'un bu kararını "ARM'ın limitlerine takılmamak" için aldığını, fakat bu savunmanın ne kadar inandırıcı geldiğini de kullanıcılara bırakıyoruz dedi. Microsoft'un bu kararını olumsuz ve sert yönde eleştiren tek firma Mozilla değil, bu karar Google Chrome olarak da tepkili.

*Burada aslında hatırlatılması gereken noktaya değinecek olursak, Microsoft aldığı bu karar ile ARM tabanlı cihazlarda tamamen bir tarayıcı sansürü uygulamayacak, bu sansür yeni Windows 8'in iki arayüzünden birisi olan Classic için gelecek, yani metro arayüz için alternatif tarayıcılar tekrar devreye girebilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.