Yazılım

Microsoft'tan yeni işletim sistemi geliyor!

Microsoft, 2014'e damgasını vurabilir.


Microsoft’un akıllı telefon pazarında merdiveni tırmanmak için zorlu bir çaba gösterdiğini biliyoruz. Nokia’nın mobil bölümünü alan şirketin, Windows Phone platformu için önemli planları var gibi görünüyor.

Rus blogger Eldar Murtazin’e göre, Windows Phone 9 işletim sistemi üzerinde çalışan Microsoft, Metro arayüzü kullanıcılar tarafından pek sevilmedi ve Microsoft, Metro arayüzü yerine yeni bir arayüzü geliştirecek. Hatta yeni sürüm 2014 yılının üçüncü veya dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek.

1386970609_windows-phone-9-twitter.jpg

İlginç olan şey ise Murtazin cesurca, Windows RT işletim sisteminin yerine Windows Phone 9 olacağını iddia ediyor. Son raporlara göre de bu doğru olabilir. Son zamanlarda Microsoft’un Windows 8 ve Windows Phone 8’i birleştireceği haberleri olmuştu. Ayrıca Microsoft’un yeni sürümleri kullanıcılara sevdirmek için ücretsiz sürümlerini de yayınlayacağı söyleniyor.

Bakalım Microsoft yeni arayüzüne sahip işletim sistemi ile kullanıcıları kazanabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.