Yazılım

Microsoft’un yeni güncellemesinde 'mavi ekran' hatası!

Microsoft’un isteğe bağlı olarak sunduğu güncelleme, kullanıcıların 'mavi ekran' sorunu yaşamasına neden oldu.

Microsoft’un yeni güncellemesinde 'mavi ekran' hatası!

Microsoft'un 24 Mart 2020 tarihinde yayınlamış olduğu güncelleme, beraberinde önyükleme sorunları, sayfa hatası, sistemden yanıt alamama, cihaz performansında yavaşlama, mavi ekran verme gibi sorunları beraberinde getirdi.

Microsoft’un yeni güncellemesinde 'mavi ekran' hatası!

Microsoft, yaklaşık iki hafta önce Windows 10 kullanıcıları için, isteğe bağlı olarak KB4541335 kodunda yeni bir güncelleme yayınlamıştı. Microsoft'un 24 Mart 2020 tarihinde yayınlamış olduğu bu güncellemenin ise bazı kullanıcılarda mavi ekran hatası verdiği ortaya çıktı. Bazı kullanıcılar ise yükleme hatası aldığını ifade etti. Güncellemeyi yapan bazı kullanıcılar da performans problemleri yaşadıklarını dair şikayetlerini Microsoft forumlarından ve sosyal medya üzerinden dile getirdiler. 

Dünya genelinde 1 milyardan fazla aktif cihaz üzerinde Windows 10 işletim sistemiyle faaliyet gösterdiği bilinen Microsoft, kendi forumları üzerinden gelen şikayetleri raporladı. Ancak şirket, kullanıcılarının yaşamış olduğu bu problemler ile ilgili, Microsoft tarafından henüz sorunu kabul ettiğine ya da sorunun çözümüne dair çalışma yapacağına dair resmi bir açıklama yayınlanmadı.

Forumlardaki yorumlara göz attığımızda, kullanıcıların yaşamış olduğu problemler arasında en sık görülenlerin; önyükleme sorunları, sayfa hatası, sistemden yanıt alamama ve cihaz performansı anlamında bir yavaşlık gibi sorunların olduğunu görmekteyiz.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Windows 10 kurulumu yaparken önünüze çıkan " ürün anahtarım yok" kisimina geldiğinizde dizüstü bilgisayar inizin kasasının altındaki Windows 7 home veya Pro anahtarı ni yazın Windows 10 Home veya Pro kurulsun. Uzun ömürlü Windows 10 Home veya Pro nuz olsun.... toplama PC de bu işlem geçersiz dir
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 53
Microsoft Windows 10 nun sistem gereksinimlerini tüm dünyaya bildirdi en az 1 GB RAM i olan PC de çalışır dedi. Diğer sistem gereksinimlerini biliyorsunuz. Ancak her güncelleme de en hızlı PC bile yavaşlıyor. Hatta HDD çökerten küçük bir bug dahi var ama henüz yaması yayınlanmadı niye tekrar tekrar HDD veya SSD satın alin diye. Ekonomiye katkıda bulunuyor. Her güncelleme sonrası kullanıcı işletim sistemi ni yeniden kurmak zorunda kalıyor. Adil mi bu ?
Cevapla
ihsan
bana gore en iyi isletim sistemi Windows 7 Windows 8.1 10 kullandim menmun kaldim sistemi yormayan en guzel windows sürümleri
Cevapla
aleyna baba
evden çalışıyorum mecburen. bu hata yetti artık. it'ye fırlatacağım bilgisayarı ama onlar da evde :D
Cevapla
sefser
sayin arkadaslarim , buda size ders olsun auto update telefon dahil heryerde kapatin. önemli bir sorununuz yok ise cikan her güncelemeyi 3 ay gibi bir süre sonrasinda yüklemeniz sizin hayriniza olacaktir. hatta kurmasi yapilandirmasi zahmetli uygulamalariniz var ise önce o update ve uygulamalariniz ile ilgili kücük bir arastirma yapin ve sonra güncelleyin yada güncellemeyin. Bu system güncellemeleri bazen uygulamalarda sorunlar cikariyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.