Yazılım

Mobillerin grafik performansı konsolları geçecek

NVIDIA, yayınladığı bir grafik ile mobil donanım teknolojilerinin geleceğine adeta ışık tutuyor.

Mobillerin grafik performansı konsolları geçecek

NVIDIA, mobil dünyanın son dönemdeki önemli işlemcilerden birisi. Tegra 3 serisi ile bilgisayar performansında mobil işlemcileri kullanıma sundu.  Bu işlemci grafiksel anlamda da bir hayli güçlü. GPU üniteleri ve yüksek çözünürlüklü ekranlar ile birlikte çoklu ortam içeriklerinde de kusursuz bir performans sergiliyor.

1335131347_nvidiagpuhaber1.jpg

NVIDIA'nın, mobil dünyanın son dönemdeki kazandığı ivmede rolü çok büyük. Yayınladığı bir grafik ile mobil donanım teknolojilerinin geleceğine adeta ışık tutuyor.

NVIDIA, grafite konsolların, kişisel bilgisayarların ve mobil cihazların grafiksel performansını ve gelişim sürecini göz önüne alarak 2011'den bu yana yaşanan gelişimi ve 2014'e kadar gerçekleşmesi planlanan gelişimi açık bir şekilde sergiliyor.

Dünya genelindeki satış rakamlarına baktığımızda en popüler oyun konsolu olan Xbox 360'ı mobil cihazların 2014 yılına gelindiğinde grafiksel performans yönüyle geçmiş olacağı konusunda bir hayli iddialı olan NVIDIA'nın bunları başarıp başaramayacağını zamanla göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.