Yazılım

Windows 8 Metro uygulamaları ve Ram kullanımı!

Metro uygulamaları Windows 8'in RAM kullanımını nasıl etkileyecek?

Windows 8 Metro uygulamaları ve Ram kullanımı!

Hatırlayacaksınız geçtiğimiz günler içerisinde size yeni Windows 8 ile birlikte gelecek 4 farklı sürümün haberini vermiştik. Hatırlatacak olursak; Windows 8, Windows 8 Pro ve Windows RT ve Enterprise olarak 4 sürüm geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından aracılarla birlite tanıtılmış, kesinleşmişti.

Şimdiler ise ilk çıktığı günden beri çok tartışılan Metro uygulaması ve Windows için olan akıbeti konuşuluyor. Analistler Windows 8'in RAM miktarının yeni arayüzden nasıl etkileneceği konusunda çeşitli görüşleri ortaya atmaya başladılar bile.Bu tartışmaların döndüğü dönemde Microsoft'tan Bill Karagounis bu konuyla alakalı olarak Metro uygulamaları çalışırken kendini otomatik askıya alacak bu şekilde RAM tüketimi konusunda büyük tasarruf sağlanmış olacak.. Ayrıntıları Resmi Windows 8 blog'unda açıkladı, bakmak için tıklamanız yeterli.

Söylenilene göre Windows 8'de yeni metro arayüzünde;  "Windows, en sık erişilen bellek sayfalarını, uygulamanın çalışma setinde saklamaya çalışacak." Ancak Metro uygulamaları, farklı bir bellek paylaştırma yöntemine sahipler: "Windows 8 Tüketici Önizleme sürümünden itibaren, Windows ne zaman bir sistemde bir bellek baskısı hissederse, askıya alınan neredeyse tüm Metro stili uygulamaların belleğini tekrar kullanacak. Windows 8, bu bellek alanını uygulamayı kapatmak zorunda kalmadan geri kazanabilecek."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.