Yazılım

Öğle yemekleri artık ‘cepten’ ödenecek

Turkcell –Setcard işbirliği sayesinde artık 20 bini aşkın restoranda ödemeler yalnızca cep numarası verilerek hızlı kolay güvenli şekilde yapabilecek.

Öğle yemekleri artık ‘cepten’ ödenecek

 Turkcell ve iş yerlerinde personelin yemek hakkını farklı ödeme kanalları ile organize eden Setcard  mobil ödeme sistemlerinde Türkiye’de bir ilke imza attı. Turkcell’liler artık Setcard POS makinesi bulunan yaklaşık 20 bin restoranda sadece cep telefonu numarasını kullanarak harcamalarını Turkcell Mobil Ödeme çözümü ile gerçekleştirebilecek. Turkcell’liler yanında nakit, kredi kartı, yemek çeki olmasa bile Turkcell Mobil Ödeme ile kolay pratik ve güvenli ödeme yapabilecek.

1398072958_setcardmobilodeme.png

Setcard POS’larında Turkcell Mobil Ödeme hizmetini kullanabilmek için herhangi bir abonelik gerekmiyor.  Setcard’lı olsun ya da olmasın herkes bu servisi kullanabilecek. Tüm telefon modelleriyle uyumlu olan bu servisten yararlanabilmek için tüm Setcard noktalarında cep telefonu numarasını kasa görevlisine söylemek yeterli. Kasa görevlisi müşterinin cep numarasını POS cihazına girdikten sonra telefona onay ekranı geliyor. Onay verildikten sonra yemek tutarı müşterinin Turkcell faturasına yansıtılıyor ve işlem tamamlanıyor.

1398073020_semih-incedayi-1.jpg

Turkcell Ürün ve Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Semih İncedayı, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Turkcell olarak müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak ve onları ayrıcalıklı kılacak çözümler üretmeye devam ediyoruz. Turkcell Mobil Ödeme,  anlaşmalı üye iş yerlerinde alışveriş ve ödemelerinizi kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde cep telefonunuzdan gerçekleştirmenizi sağlayan bir ödeme yöntemi. Büyük ilgi gören Turkcell Mobil Ödeme kolaylığından halen 2 milyon Turkcell’li yararlanıyor. Daha önce sosyal ağlarda, online oyunlarda, online eğitim hizmeti veren sitelerde, aidat ödemelerinde ve çeşitli ürün alışverişlerinde kullanılan bu yöntemi artık restoranlarda da kullanabileceğiz. Setcard ile iş birliğimiz sayesinde çalışanlar artık restoran harcamalarını kart taşımadan, cep telefonuyla yapabilecek.  Kısa süre içerisinde bu sistemi daha da geliştirip POS cihazından ya da slipten QR kod okutarak da işlem yapılabilir hale getireceğiz.”

Setcard Genel Müdürü Öner Piyade, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Sektör yolculuğuna yemek kuponlarıyla başlayan Personel Yemek Sistemleri, Turkcell ile Mobil Ödeme Platformuna kavuşmuş olacaktır. Turkcell Mobil Ödeme ile öğle yemeği ödeme alışkanlıkları kısa zamanda değişerek, QR Code alternatifiyle de hızlı ve pratik bir yapıya dönüşecektir. Turkcell hattı olan kullanıcılar, Setcard ulusal üye ağında bu

teknolojiden yararlanacaklardır. Turkcell Mobil Ödeme kullanıcıları, Haziran 2014  itibarıyla cep telefonlarıyla Setcard noktalarında ödeme yapabileceklerdir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.