Yazılım

Yeni Windows 8'in ismi değişti!

Windows yeni gelecek 8 sürümünün ismini değiştirdi!


Windows 8 Consumer geçtiğimiz ay düzenlenen MWC 2012,  yani Dünya Mobil Kongresinde tanıtılmış, Windows severlere sunulmuştu. Windows 8 Tüketici Önizleme sürümünü, aynı zamanda 1 günde 1 milyondan fazla kişinin indirmesi ile birlikte, kullananların çoğu tarafından test edilmesinin, yenilikliklerin de habercisi olduğu alamına geliyor.Bu bağlamda ufak tefek de olsa yeni Windows 8 ile alakalı yenilikler yavaş yavaş duyulmaya başladı bile.

Yeni Windows 8 çalışmaları Microsoft tarafından son hızla devam ettirilirken geçtiğimiz saatlerde yenilik denilebilirse, diyebileceğimiz bir karar aldı ve uzun zamandır adı RC sürümü olarak geçen yeni sürümün adını "Yayın Önizlemesi" olarak değiştirdi.

1334248662_3.jpg
Gelecek Windows 8 final sürümüne en yakın çıkacak olan bu işletim sistemi Mayıs sonu - Haziran başı kullanıcıların sistemindeki yerlerini alacak gibi görünüyor. Windows 8 ile ilgili internete bomba gibi düşen haberleri yayınlayan WinUnleaked.tk bu sefer yayınladığı haber ile birilkte  henüz Microsoft resmi bir doğrulama ya da yalanlama getirmedi fakat bu zamana kadar yayınladığı haberlerdeki doğrulamaya bakacak olursak bu habere inanma olasılığımız çok yüksek.

*Windows 8'in final sürümünün Ekim ayında yayınlanacağını hatırlatmamızda fayda var!
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.