Yazılım

Outlook e-posta hizmetinin en güçlü 5 özelliği!

Microsoft'un, Gmail'e rakip olarak sunduğu sürpriz e-posta hizmetinin en güçlü 5 özelliği.


Microsoft Hotmail için yeni gelişmeler ve girişimlerde bulunuyor. Buna da Outlook ile başlıyor. Outlook yeni görünümü, gelişmiş özellikleri ve sosyal ağ bağlantılarıyla kullanıcılara sunulacak. Haziran ayı için Gmail gibi servislere rağmen Hotmail hala en büyük email servislerinden biridir. Geçtiğimiz ayın comScore'un son istatistiklerine göre 324 milyon kullanıcıya sahip.

Microsoft'un, Gmail'e rakip olarak sunduğu sürpriz e-posta hizmetinin en güçlü 5 özelliği, yazılım devini bir adım öne geçmesine neden olacak.


Microsoft, web tabanlı yeni e-posta hizmeti Outlook.com'u hizmete açar açmaz ilk 6 saatinde 1 milyon yeni üye toplamayı başardı. Outlook.com, Microsoft'un Gmail'e rakip olarak ortaya çıkardığı bir ürün ve Windows 8'deki Mail uygulamasından oldukça iyi olacak gibi görünüyor.

Outlook e-posta hizmetinin en güçlü 5 özelliğini sonraki inceleyebilirsiniz

E-posta kuralları oluşturmak mümkün

E-posta yönetiminde en önemli işlerden bir tanesi, e-postaları otomatik olarak farklı klasörlere ayırmaktır. Windows 8'in Mail uygulaması bu işi yapamazken Outlook.com'da filtreler oluşturarak iş postalarınızı ve kişisel e-postalarınızı rahatlıkla ayırabilirsiniz.

E-posta klasörleri oluşturabilirsiniz

Windows 8 Mail uygulmasında en temel işlevlerden biri olan yeni klasör oluşturma işlevi size sunulmuyor. Ancak bunu Outlook.com'da yapmanız adeta çocuk oyuncağı.

Mesajları iç içe gösterebilirsiniz

Windows 8 Mail'de uzun bir görüşmeyi takip etmek kafanızı fazlasıyla karıştırabilir, çünkü ilgili mesajlar toplu olarak gösterilmiyor. Outlook.com'da ise Outlook'un masaüstü sürümünde olduğu gibi mesajları iç içe gruplamanız mümkün.

E-postaları cevaplamak için daha çok seçeneğiniz var

Outlook.com'da gelen e-postalarınızda "Eylemler" düğmesine bastığınızda, size e-postanız ile yapabileceğiz çok sayıda işlem sunuluyor. Bunlar arasında mesajı cevaplamak, silmek, istenmeyen olarak işaretlemek, aynı gönderenden gelen tüm e-postaları silmek, mesajı yazdırmak, kaynak kodunu görüntülemek ve fazlası var. Windows 8 Mail'de bir e-posta üzerinde gerçekleştirebileceğiniz eylem sayısı ise oldukça kısıtlı.

Özelleştirilmesi çok daha mümkün

Bir web hizmetinden çok e-posta istemcisi gibi çalışan Outlook.com'un görünümünü ve işleyişini farklı şekillerde değiştirmeniz mümkün. Örneğin yazıtiplerini, imzanızı, gizlilik ayarlarınızı ve çok daha fazlasını kolaylıkla kendinize göre değiştirebilirsiniz. Windows 8 Mail'de ise bu ayarların çoğu bulunmuyor.

Yorumlar
Misafir
Ben de outlook'a geçtim. Artı özellik olarak hesaba girdiğinizde direkt gelen kutusuna yönlendiriliyorsunuz. Bbunu da ekleyin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.