Yazılım

Windows 8 maratonunda son noktaya gelindi!

Microsoft, son rütuşları tamamladı!


Dünyanın gözünün üzerinde olduğu Microsoft, son işletim sistemi Windows 8'in son rütuşlarını tamamladığını geçtiğimiz saatlerde resmen duyurdu. Firma, yapım çalışmalarının Windows 8 için bittiğini, RTM geçildiğini böylece duyurmuş oldu. Bu cümleler bize Microsoft'un yeni gözbebeği Windows 8 ile buluşmamıza sadece sayılı dakikaların kaldığını gösteriyor.

Microsoft, bu yıl yeni çıkaracağı işletim sistemi Windows 8 için çok farklı bir yöntem denedi. Bunu biz, tüketicileri tester olarak kullanıp, final sürümündeki bütün hataları sıfıra indirgemek gibi son derece akıllı bir hamle olarak görüyoruz. Microsoft'un izlediği bu yöntemle birlikte Windows 8'e ait bir çok Beta yayımlanmış, milyonlarca kişi yeni Windows 8'i denemişti. Yayımlandığı ilk günden itibaren bütün betalar özellikle son beta, indirme rekorları kırarak beklenen hedefleri zorlamayı başardı.


Microsoft'un, Windows 8 final build 9200 isimli son işletim sistemi için gözler 15 Ağustos geliştiriciler için indirime sunulacak MSDN'ye çevrildi. O süreçten sonra Windows 8'in piyasaya aşama aşama sunularak bütün kullanıcılara gelmesi bekleniyor.


Peki kafalarda yer alan fiyat konusuna gelince; Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 8 için, yükseltme işlemi yapmak isteyenlerden 39 dolar gibi düşük bir ücret talep edecek. Ayrıca yeni bir bilgisayar alan ve almak isteyenlere çeşitli indirim fırsatlarının kapıları açılacak.

-Tüketiciler için nihai sürümün 26 Ekim'de geleceğini son kez hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.