Yazılım

Pardus 19.0 kullanıma sunuldu

TÜBİTAK tarafından geliştirilen yerli işletim sistemi Pardus, 19.0 sürümü ile karşımızda. Yeni sürümün detayları ve indirme linki haberimizde.

Ücretli işletim sistemlerine alternatif olarak geliştirilen, Debian tabanlı ve Linux çekirdeğini kullanan Pardus, 19.0 sürümünü duyurdu. Yeni sürümün en önemli özelliği ise düşük sistemlerde bile sorunsuz olarak çalışabilmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Pardus 19.0 kullanıma sunuldu

Debian tabanlı paket yönetim sisteminde Pardus’a özel iyileştirmeler ve yenilikler, paket depoları üzerinden haftalık yapılan güncelleştirmeler sayesinde daha kullanışlı ve güvenli hale getirilen Pandus 19.0'da ağ üzerinden çoklu kurulum özelliği de bulunuyor.

Son dönemde belediyeler ve kamu kuruluşlarında kullanılmaya başlanan Pardus'un bu 19.0 sürümüne internet sitesi üzerinden ulaşabilir ve ücretsiz olarak bilgisayarınıza yükleyerek deneyebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan Pardus ile günümüz işletim sistemlerinde yapılan birçok işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebileceğinizi de hatırlatalım. 

Yorumlar
dalt10w
Lol kurulabiliyorsa hemen yüklerim
Cevapla
dalt10w
kurulabiliyor mu bi cevap yazın..
Yakup
birde mobil versiyonu yapılsa üniversal sürüm tüm androidlere kurulabilecek şekilde ben telefonumda geçerim hemen
Cevapla
Komedi
İktidar kendi takip etmesiyle abd takip etmesi zaten aynısı iktidar sanki abd için çalışmıyor rahip olayında gördük.Adamlar tek tweet attı asanlar kesenler tıpış tıpış adamı teslim ettiler.
Cevapla
akıllıadam
komedı denen mahluk :) sen ne kadar cahil birisin adamlar neyden bahsedıyor sen nelerden bahsedıyon. sızın gıbı dusunenler haın zaten. sende oyle. once vatanınnı ulkennı seveceksın.
Orhan
Ben kullanıyorum, çok başarılı, wine ile exe'leri de çalıştırabiliyorsunuz. Ben office 2019 da dahil olmak üzere bir çok microsoft programını kullanıyorum. Linux kullanıcıları için iyi bir alternatif bence. .
Cevapla
HAKAN
Zihniyete bak bu ülke takip etmesinde kim bizi takip ederse etsin. nasıl bir mantık tır bu. bu şekilde düşünen insanlardan ne hayır gelir bu ülkeye.
Cevapla
b.zzy
ayrıca windows kapalı sistem ne yaptıklarını bilemezsin ama linux açık kaynak kod.ayrıca ülkenin kendi yazılımı olamalı askeriyede kamu kuruluşlarında bi dünya lisans veriyorsun bazı firmalar hala xp kullanıyor neden lisans parası yeküne vurunca çok büyük maliyet ve şunu bilin oyunlar sıkıntı ki benim oyunla işim olmaz diğer çoğu şeyi çok rahat hatta çokta stabil kullanabiliyorsun linux dağıtımları kullandım ama pardusta sonuçta aynı marketi kullanıyor.ayrıca o arkadaş harbi saçamlamış pire için deve yakıyor hükümetler geçicidri asıl olan vatandır.gözün kararmış senin kendine gel.
Doğru
Doğru diyorsun yabancı sistemler istediği gibi istihbarat toplar. Hele hele bu devirde askeri konular çok iyi gizlenmeli.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.