Yazılım

Pardus 19.0 kullanıma sunuldu

TÜBİTAK tarafından geliştirilen yerli işletim sistemi Pardus, 19.0 sürümü ile karşımızda. Yeni sürümün detayları ve indirme linki haberimizde.

Ücretli işletim sistemlerine alternatif olarak geliştirilen, Debian tabanlı ve Linux çekirdeğini kullanan Pardus, 19.0 sürümünü duyurdu. Yeni sürümün en önemli özelliği ise düşük sistemlerde bile sorunsuz olarak çalışabilmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Pardus 19.0 kullanıma sunuldu

Debian tabanlı paket yönetim sisteminde Pardus’a özel iyileştirmeler ve yenilikler, paket depoları üzerinden haftalık yapılan güncelleştirmeler sayesinde daha kullanışlı ve güvenli hale getirilen Pandus 19.0'da ağ üzerinden çoklu kurulum özelliği de bulunuyor.

Son dönemde belediyeler ve kamu kuruluşlarında kullanılmaya başlanan Pardus'un bu 19.0 sürümüne internet sitesi üzerinden ulaşabilir ve ücretsiz olarak bilgisayarınıza yükleyerek deneyebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan Pardus ile günümüz işletim sistemlerinde yapılan birçok işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebileceğinizi de hatırlatalım. 

Yorumlar
Orhan
Ben kullanıyorum, çok başarılı, wine ile exe'leri de çalıştırabiliyorsunuz. Ben office 2019 da dahil olmak üzere bir çok microsoft programını kullanıyorum. Linux kullanıcıları için iyi bir alternatif bence. .
Cevapla
HAKAN
Zihniyete bak bu ülke takip etmesinde kim bizi takip ederse etsin. nasıl bir mantık tır bu. bu şekilde düşünen insanlardan ne hayır gelir bu ülkeye.
Cevapla
aptal
senin neyini takip edecek o kullandığın windows takip etmiyormu sanıyorsun en azından pardus da içinde öyle bir yazılım olsa açık kaynak kodlu olduğundan bi allahın kulu görür internetten yayar ama windows da böyle bir şansın yok hiçbir şekilde mudahele edemezsin.
Cevapla
Sakin
İktidar daha kolay takip eder artık seçmenlerini. En azından bu iktidar döneminde asla kullanmam.
Cevapla
qwq
yani kendi adamin takip etmesin baska herkes takip etsin nankör insan
Alanya
Onlarda sana yalvarıyordu.?? Aman kullan diye😁😁
Cengiz han
Sen windovus kullan seni emerika takip etsin.dimi daha iyi
orhan
sen kullanma iktidar yerine küresel sermaye takip etsin seni
aliosman
güvenlik açısında kamuda kesinlikle windows kullanılmamalı sunucularda zaten kullanılmamalı
Cevapla
Rençber
Zihniyet değişmedikçe, bakış açısı değişmez, “AKP geleceğine Yunanlı gelsin” diye düşünen insanların, bakış açısıdır bu.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.