Güncel

Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesi yayınlandı

Microsoft bu yıl için Windows 10'a gelen ilk büyük güncelleme olan Mayıs 2019 güncellemesini kullanıma sundu. Detaylar haberimizde.

Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesi yayınlandı

Microsoft'un ilk olarak 4 Nisan tarihinde duyurusu yaptığı Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesi tüm kullanıcılar için sunuldu. Windows 10 Sürüm 1903 olarak sunulan güncellemeyi Windows Update bölümünü ziyaret ederek gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesi yayınlandı

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz saatlerde Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesini kullanıma sundu. Mayıs 2019 güncellemesi ile bundan sonra Home sürümü kullanıcıları da güncellemeleri erteleme hakkına sahip olabilecek. Güncellemeleri belirli bir süreliğine erteleme yetkisi Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesinden önce yalnızca Pro ve Enterprise sürümlerinde bulunuyordu.

Mayıs 2019 Güncellemesi ile İşlem MerkeziBaşlat MenüsüWindows Update ve Ayarlar anlamında bazı iyileştirmeler yapılıyor. Görsel anlamda ise Açık Tema daha aydınlık bir arayüz sunuyor. Windows Sandbox ise güvenilmeyen uygulamalar için izole edilmiş bir ortam sağlıyor. Bu sayede sisteminiz kötü amaçlı yazılımlardan korunmuş olacak. Özelliğin Home olmayan sürümler için mevcut olduğunu ayrıca belirtelim.

Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesi yayınlandı - Resim : 1

Buna ek olarak Dosya GezginiTelefonunuzNot DefteriGörev YöneticisiErişilebilirlik tarafında da çeşitli geliştirmeler mevcut. Gelen güncelleme ile artık birçok sistem uygulamasını da kaldırma olanağına sahip olacaksınız.

Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi nasıl indirilir?

1. Yol: Windows Update
✔ 
Öncelikle sol altta bulunan Başlat ikonuna tıklayın.
Başlat penceresinin alt kısmına "Güncelleştirmeleri Denetle" yazın ve yukarıda çıkacak olan Güncelleştirmeleri Denetle seçeneğini seçin.
Açılan pencerede bulunan Güncelleştirmeleri Denetle butonuna tıklayarak cihazınız için indirilebilir durumda olan güncelleştirmeleri kontrol edebilirsiniz.
Cihazınız bu güncelleştirmeyi almak için uygunsa burada Windows 10 1903 Güncelleştirmesi'nin listelendiğini ve indirilmeye başladığını görebilirsiniz.

2. Yol: Microsoft’un Güncelleştirme Asistanı
Windows'un son özelliklerine ulaşmanız noktasında Microsoft’un Güncelleştirme Asistanı size yardımcı oluyor. Windows 10 Mayıs Güncelleştirmesini gerçekleştirmek için burayı tıklayarak Asistan aracını indirebilirsiniz.

✔ Uygulamayı açın ve sağ altta bulunan ilerle tuşuna basın.
✔ Güncelleştirme Asistanı bilgisayarınızın özelliklerini kontrol ettikten sonra indirme aşamasına otomatik olarak geçecek.
✔ Bu aşamadan sonra Güncelleştirme Asistanı'nı simge durumuna küçültebilir ve dilerseniz bilgisayarınızdaki işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
✔ İndirme tamamlandığında Asistan sizi bilgilendirecektir.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Windows 10 kurulumu yaparken önünüze çıkan " ürün anahtarım yok" kisimina geldiğinizde dizüstü bilgisayar inizin kasasının altındaki Windows 7 home veya Pro anahtarı ni yazın Windows 10 Home veya Pro kurulsun. Uzun ömürlü Windows 10 Home veya Pro nuz olsun.... toplama PC de bu işlem geçersiz dir
Cevapla
yetersiz bakiye
Ben Pardus işletim sistemini daha önceden kullanıyordum. Daha önceden kendi Paket deposu vardı ve debiandan farklı idi her ne oldu ise daha sonra Debian Üzerinden devam etmeye başladılar.Bence Debian dan farkı yok Milli işletim sistemi kullanmak isteyen (asıl pardusun devamı olan bence) Pisi Linux kullansın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.