Yazılım

Galaxy S9'da cevapsız çağrı sorunu yaşanıyor

Samsung Galaxy S9'da ortaya çıkan cevapsız aramaların görünmemesi sorunu kullanıcıları isyan ettirdi.

S9'un başı cevapsız çağrılarla dertte

Daha önce dokunmatik ekran sorunu yaşan Galaxy S9, şimdi de ortaya çıkan görünmeyen cevapsız çağrı bildirimleri ile uğraşıyor. Sorunu bildiren S9 kullanıcıları, cep telefonlarına gelen cevapsız çağrıların görünmediğini iddia ediyorlar.

Bu sorun S9 ve S9+ modelleriyle sınırlı olup olmadığı bilinmemekle beraber birçok kişi çözümü, ayarlardan arayan kimliği ve spam koruma özelliğini devre dışı bırakarak çözdüğünü belirtmekte.

Soruna şimdilik geçici çözüm bulan kullanıcılar, teknoloji devi Samsung'un getirdiği güncelleme sayesinde problemin ortadan kalktığını bildirselerde, şikayetler devam ediyor. Şikayetlerin artmasından sonra bir anket hazırlama kararı alan Samsung, tam olarak sorunun neyden kaynaklandığı araştırdıklarını açıkladı. 

Benzer bir problem ile karşı karşıyaysanız, ‘ayarlar’ sekmesi üzerinden ‘arayan kimliği ve spam koruma’ menüsüne giderek her iki özelliği de devre dışı bırakabilirsiniz. Herkes için işe yaramayan bu yöntemin herhangi bir garantisi bulunmamaktadır. 

Samsung'un yeni çıkarttığı amiral gemisi ne zaman bu sorunlardan kurtulacak henüz bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.