Yazılım

Samsung fişi çekiyor! Bir devrin sonu

Samsung, S Translator adlı çeviri uygulamasını kapatma kararı aldı. Bu karardan etkilenecek cihazların listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Samsung fişi çekiyor! Bir devrin sonu

S Translator'ı hatırlıyor musunuz? Samsung, S Voice dijital asistanı gibi şeyler de dahil olmak üzere Google yazılımlarına alternatif olarak kendi uygulamalarını sunmaya çalışırken Galaxy S4 ile birlikte tanıtılmıştı.

Samsung, çeviri uygulamasını kapatıyor

S Voice, 1 Haziran'da kapatıldı ve arkadaşı S Translator, 1 Aralık'ta aynı kaderi paylaşacak. Samsung, kullanıcılara hizmetin kesileceğine dair bildirimler gönderdi.

Şirket, metin çevirmeye ihtiyacımız olduğunda Bixby'yi kullanabileceğimizi belirtti. Elbette, Google Play Store ve Galaxy Store'da bulunan çeşitli çeviri uygulamalarından herhangi birini de kullanabilirsiniz.

S Translator, 2018'in sonlarında Galaxy Note9 ve hatta 2019'un başlarında Galaxy S10 ve Galaxy Fold 5G gibi amiral gemilerinde yer almıştı.

İşte S Translator'u kaybedecek olan tüm modellerin listesi:

  • Akıllı telefonlar: Galaxy S3 Neo, Galaxy S4, Galaxy S4 mini, Galaxy S5, Galaxy S5 mini, Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 active, Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S8, Galaxy S8 +, Galaxy S9, Galaxy S9 +, Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10 +, Galaxy S10 5G, Galaxy Note3, Galaxy Note4, Galaxy Note4 kenarı, Galaxy Note5, Galaxy Note FE, Galaxy Note 8, Galaxy Note 9, Galaxy Fold 5G, Galaxy A3, Galaxy A5 , Galaxy A7, Galaxy A8, Galaxy A8 Star, Galaxy A9, Galaxy C8, Galaxy C5 Pro, Galaxy C7, Galaxy Alpha, Galaxy Grand2, W2018, W2019 vb.
  • Tabletler: Galaxy Note 10.1, Galaxy Note Pro 12.2, Galaxy Tab S 10.5, Galaxy Tab S 8.4, Galaxy Tab4, Galaxy Tab4 8.0, Galaxy Tab Pro 8.4, Galaxy Tab Pro 10.1, Galaxy Tab Pro 12.2 vb.
Yorumlar
Adım
Eh, iyimiş ama neden akıllı telefonlar listesinde J7+ yok? Samsung delirmiş galiba
Cevapla
Ahmet
Uygulamanın varlığını yaklaşık 10sn önce öğrendim
Cevapla
İsmail Karakılıç
Gerçekten var mıydı ya. Niye göremedik.
Cevapla
Birisi
Vergisi Ödenmediğinden.
Misafir
Kullanan varmıydı ya bunu?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.