Yazılım

Samsung Galaxy Note'a ICS güncelleştirmesi!

Galaxy ailesinin büyük üyesi de Android 4.0 oluyor.


AT&T Samsung Galaxy Note'a Ice Cream Sandwich güncellemesi getiriyor. 5.3 inç ekrana sahip Galaxy Note Gingerbread işletim sistemi kullanıyor. Şimdi ise bu cihazın ICS'e güncelleştirilme zamanı geldi.

Görünüm olarak çok bir farklılık söz konusu olmayacak. NFC desteği bulunan telefonun Android Beam ile tanışması gerçekleşecek. Yeni sistemle ayarlarda bazı değişiklikler olacak. Aynı zamanda Samsung TouchWiz ara yüzünü değiştirmeyecek. Ancak yeni bir görünüm kazandırmış Samsung buna Premium Suite adını veriyor.

Peki Galaxy Note'da yeni neler var?

1341906511_galaxynoteicspremiumsuite610x437.png

Premium Suit S Note ve My Story uygulamaları içerecek, tabi ki Google Play yine devam edecek. Bu güncelleştirme Android 4.0 ile birlikte Samsung üzerinden gelişiyor.

1341906535_galaxynoteicshandwriting-to-text610x587.png

S Note uygulamasında artık PDF kayıt yapabilecek aynı zamanda notlarınıza fotoğraf, harita, video ve dosya eklemesi yapabileceksiniz. Galaxy'nin bu büyük üyesindeki yeni gelişmeler oldukça ilham verici görünüyor.

1341906552_galaxynotesettingsone-handed.png

Bu gelişmelerin son zamanlarda haberi gelmeye başlayan Galaxy Note 2 için de ipuçları verdiğini söyleyebiliriz. Shape Match diğer bir özellik. S Pen ile bir diyagram çiziyorsunuz ve uygulama dairelerinizi tamamlıyor, çizgilerinize grafik görünümü kazandırıyor. Ancak kare yada dörtgenlerde o kadar başarılı olduğu söylenemez.

1341906581_galaxynoterecents270x336.png

S Note ve Menü tuşundaki değişikliklere ek olarak aynı zamanda sesinizi kaydederek de not oluşturabiliyorsunuz.

1341906594_galaxynotesmemowidget.png

Son olarak Samsung Galaxy Note bazı standart gelişmeler getiriyor, örneğin Android Beam. Galaxy Note Android 4.0 versiyonu iyi bir şekilde karşılamış görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.