Yazılım

Windows 8 ne zaman çıkıyor?

Microsoft yeni işletim sisteminin tarihini açıkladı.


Geçtiğimiz hafta Microsoft Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 kullanıcıları için 40$ fiyattan Windows 8'e geçiş kampanyası düzenlemişti. Ocak ayında sona erecek bu kampanyadan sonra Microsoft şimdi de Windows 8 Pro'nun çıkış tarihini belirledi.

231 farklı markette 109 farklı dilde çıkacak olan Windows 8'in nasıl bir yankı uyandıracağı merak konusu. Özellikle Microsoft'un bu sürümde başlat menüsünü kaldırmak önemli ara yüz değişikliklerine gittiğini düşünürsek kullanıcıların tepkileri önemlidir. Daha önce herhangi bir Windows 8 sürümü kullananlar Windows 8 sürümü yayınlandığında herhangi bir kurulum gerektirmeden direk geçiş yapabilecekler.

1317835508_windows8start.jpg

Windows 8'in ağustos ayı içinde RTM sürümü yayınlanacak ve ekim ayı sonlarında da satışa çıkacak. Microsoft yeni sürümü ağustos ayında üreticilere  ekim ayında da kullanıcılara ulaştıracak. Windows 8'in 2012 yılı içerisinde çıkacağı zaten açıklanmıştı. Ayrıca bunlara ek olarak Windows Store'u da devreye sokmayı düşünen Microsoft RTM sürümüyle test sürecinde uygulamaları parayla satabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.