Yazılım

Samsung Pay’e PayPal desteği geldi!

Samsung Pay kullanıcıları getirilen yeni güncelleme ile PayPal hesaplarının bakiyesini kullanarak ödeme yapabilecekler.


Geçtiğimiz sene, Temmuz ayında PayPal ile Samsung ortaklık kurdu. Bu sayede Samsung Pay kullanıcıları PayPal hesaplarının bakiyesini kullanarak ödeme yapabileceklerdi. Bu çok heyecan verici bir durum olsa da, ortaklığın yapılmasına rağmen uygulanmaya uzun bir süre başlanmadı.

Ortaklığın yapılmasından dokuz ay sonra nihayet Samsung Pay kullanıcıları PayPal hesaplarını yeni platformundan kullanabilecekler. Joe Kester, resmi Twitter hesabı üzerinden yeni güncellemenin müjdesini verdi. Yeni güncellemeyi indirdikten sonra PayPal hesapları Samsung mobil ödeme hizmetine bağlanabilecek. 

Hepinizin bildiği üzere PayPal daha önce yapmış olduğu açıklamayla Türkiye’den çekilme kararı almıştı. Ancak Samsung Pay, bu yılın ortalarına doğru Türkiye pazarına girmeyi planlıyor. Bu yeni ortaklık neticesinde Paypal tekrardan ülkemiz üzerinde hizmet vermeye başlayacak mı henüz bilinmiyor.

PayPal dijital para aktarımı uygulaması, sadece Samsung ile sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Daha önce yaptığımız haberimizde PayPal'ın kurucu ortaklarından biri olan Peter Thiel'ın, Bitcoin'i dijital altın olarak tanımladığını belirtmiştik. Ödeme aracı olarak çok değerli bir yol olduğunu savunan Thiel, yaptığı yatırım ile Bitcoin'in değerlerini yükseltmişti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.