Yazılım

Silinen dosyaları Kurtarma ( Recuva )

Genellikle dikkatsiz kullanıcıların ihtiyacını karşılayan bu program kendi alanında oldukça tercih edilenler arasında yer alıyor.


Recuva programı ile silinen dosyalarınızı geri getirebilirsiniz.
Bilgisayarınızda yada smart disk, flash disk gibi belleklerde sakladığınız dosyalarınız gerçekten çok değerli olabiliyor. Bazen yılların birikimi programlarınız, bazen de anılarınız veya çalışmalarınız bir anda tamamen silinebiliyor. Bunları geri dönüşüm kutusuna gönderdiğiniz zaman bir çoğunu geri kurtarabiliyorsunuz ancak oradan da silmişseniz tamamen gittiğini düşünebilirsiniz. Bu amaç için geliştirilen kurtarma programları tamamen silinen dosyaları tekrar kullanılabilir hale getirebiliyor. İşte o programlardan biri; Recuva...

Öncelikle programı buradan indirip bilgisayarımıza kuralım. Türkçe dil desteği olduğu için kesinlikle zorlanmayacaksınız.

Silinen dosyamızın hangi türde olduğunu seçmemiz gerekiyor. Bunun için ayrılmış kategoriler; Resimler, Müzik, Belgeler, Görüntü, Sıkıştırılmış, e-Postalar, Diğer.. Biraz netlik getirecek olursak, sıkıştırılmış dosya olarak rar ve zip dosyalarından bahsediliyor. Diğerleri ile ilgili açıklamalar aşağıki ekran görüntüsünde mevcuttur.Silinen dosyanızın daha önce nerede olduğunu biliyorsanız işiniz biraz daha kolay, daha doğrusu zamandan biraz daha fazla tasarruf edebileceksiniz. Emin değilim seçeği tüm bilgisayarı tarayacağı için işlem baya uzun sürecektir. İlgili kategoriler aşağıda gösterilmektedir. Ben masaüstümde bulunan ve silinen bir resmi arıyorum...Derinlemesine tarama özelliğini ilk aramada kullanmamanızı eğer herhangi bir sonuç alamazsanız diğer bir denemenizde kullanmanızı öneriyorum. Çünkü bu işlem diğerine göre yaklaşık 20 kat daha uzun sürüyor.
Sonuç olarak bilgisayarımdan tamamen silinen resmi bulmuş oldum. Kurtarmak istediğiniz dosyaları seçip "Kurtar" butonuna basarsanız dosyalarınıza kavuşabilirsiniz.


Yorumlar
Misafir
ucretsiz programlardan hayir gelmez....
Cevapla
Misafir
Ucretsız mı ?
Cevapla
Misafir
Eve ücretsiz versiyon. Süre kısıtlaması yok yani.
Cevapla
Misafir
tesekkurler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.