Yazılım

Skype iptal mi oluyor?

Microsoft'un yaptığı açıklama akılları karıştırdı.


Microsoft tarafından 2011 yılında satın alınan, sesli ve görüntülü görüşme yazılımı Skype'a masaüstü yazılımları geliştirmeye yarayan API (Application Programming Interface - Uygulama Geliştirme Arayüzü ) sene sonundan itibaren tarihe karışıyor.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada yine Skype'ın masaüstü API'sine dayalı servislerde kullanılan sohbet özelliğinin de sene sonunda kapatılacağı bildirildi.

Yaklaşık 10 yıldır kullanımda olan Skype'a ait API'ye verilen desteğin kesilmesine gerekçe olarak mobil platformların yükselişini gösteren şirket, Skype servislerine dayalı, masaüstü de dahil, çoklu-platform destekleyen yazılım geliştiricilere Skype URI'leri (Uniform Resource Identifier (Birörnek Kaynak Kimliği) yoluyla destek verileceğini duyurdu.

Yorumlar
Misafir
skype alanının en iyi proğramıdır, msn i 10 a katlar
Cevapla
Misafir
vallaha msn süper di skp yi hangi adam çıkar diysa defolsun gitsin basimizdan
Cevapla
Misafir
msn bunu 10 a katliyordu... skype tambir rezillik. ..
Cevapla
matrix
arkadas su skype daha stabil ve kullanisli hale getirse microsoft daha iyi olur bu haliyle berbat otesi kullanmak tam bir iskence oluyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.