Yazılım

MSN bugün neden açılmıyor?

Messenger'ınız açılmıyorsa ne yapmalısınız?

MSN bugün neden açılmıyor?

Bildiğiniz gibi Microsoft Windows Live Messenger'ı yani MSN'ı kaldırıp yerine Skype getiriyor. Şirket daha önce 8 Nisan'da MSN'ı kaldıracağını duyurmuş ancak ay sonuna kadar ertelemişti.

Ve ay bitti vakit geldi. Bu sabah büyük ihtimalle Messenger'ınızı açamayacaksınız. Peki ne yapmalısınız?

Eğer Messenger'a alternatif sunulan anlık yazılı, sesli, görüntülü görüşme sağlayan Skype'ı kurmak isterseniz MSN açmaya çalıştığınızda aşağıda göreceğiniz resimdeki gibi yeni sürümü kurmanızı söyleyen bildirim penceresi geldiğinde tamama tıklayıp yönergeleri takip edip onay vermeniz yeterli olacak.

1367379108_01.jpg

Benim bilgisayarım gece kapatmadan önce güncelleme yaptı ve sabah açtığım zaman güncellemeleri yapılandırdıktan sonra başladı. Büyük ihtimalle Microsoft bunun hazırlığını bu güncelleme ile bilgisayarımda yaptı :)

Yani anlayacağınız MSN öldü. Diğer sürüme tamam dedikten sonra yönergeleri takip ettiğiniz zaman kurulum gerçekleşecektir.

1367379761_02.jpg

Eğer kurulumu bu güncelleme ile yapamazsanız buradan Skype'ın sitesine gidip direk indirebilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
İSTEDİĞİN MSN SÜRÜMÜNÜ YÜKLERKEN C/Program Files/Windows Live/Messenger e gir orda iki tane dosya var birisi wlcstart öbürsüde wlcsdk bunların özelliklerine gir uyumluluk sekmesinden Bu programın çalıştırcğı uyumluluk modu var onu işaretle listeden Windows 2000 yap uygula tamam bitti yükleme bittiğinde msn ye girebileceksin :d :D
Cevapla
Misafir
msn neden açılmıyor yaaa
Cevapla
misafir
sevmedim bu yenisini eskisi daha güzeldi bence. artık eskisini kullanamayacakmıyız
Cevapla
mert
Skype'nin kalitesinin yanında Windows Live gerçekten geri kalıyordu. Sunduğu ekstra özellikleri de göz önünde bulundurunca, Microsoft gerçekten en doğru hamlelerinden birini yaptı. Ses kalitesi Gsm'den daha kaliteli bir uygulamadır Skype...
Cevapla
Misafir
Bence microsoft un ne istediği değil bizim ne istediğimiz önemli hepimiz msn diyorsak skype geçmemiz sacmalık olur bence boykot edilmeli ben msn diyorum başkada birsey demiyorummmmmmm saygılar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.