Yazılım

Software AG 2013’e ivme kazandırmaya devam ediyor

Software AG ödüle aday BigMemory ve In-Genius teknolojileriyle 2013’e ivme kazandırmaya devam ediyor.


Büyük Veri, Bulut ve Sosyal İş Ağı çözümleriyle ön plana çıkan, İş Süreçleri Mükemmelliği alanında dünyanın lider yazılım şirketi Software AG, yeni ürün setleriyle hızlı girdiği 2013’te, sunduğu benzersiz bellek içi çözümleri ve entegrasyon odaklı teknolojileriyle yıl boyunca iş dünyasını hareketlendirmeye kararlı.

Software AG, bu yıl gerçekleştirdiği şirket satınalmaları ve yeni ürün tanıtımları sayesinde, grup iştiraklerinin de katkısıyla, 2013’te de ses getirmeye devam edecek.  Kurumsal Büyük Veri alanında bellek içi teknolojilerdeki liderliğiyle ön plana çıkan Software AG iştiraki Terracotta,2013’ün ilk çeyreğinde en önemli serilerinden biri olan BigMemory ürünlerinin yüklenme sayılarında dikkat çekici bir artış gözledi. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine oranla yüklemelerin beş kat arttığı tespit edildi.

Şirketin, en çok satan ürünün freemiumsürümünü piyasaya sürmesi ise, aylık BigMemory yüklemelerini yüzde 700 oranında artırdı.Açık kaynaklı Terracotta ürünleri Ehcache ve QuartzScheduler’in yüklenme oranları, Terracotta’nın sunduğu çözümlerin çeşitliliğini ve kalitesini kanıtlayacak şekildeher ay yüzde 20’nin üzerinde artış gösterdi.2011 yılında Software AG tarafından satın alınan Terracotta, çok hızlı erişim, içgörü ve eylem stratejisi sağlayan bellek içi çözümlerine olan yoğun talebiböylece bir kez daha ispatlamış oldu.

Aberdeen Group Araştırma Analisti NathanielRowe, "Terracotta, freemium fiyatlandırma modeline büyük miktarda yatırım yapmadan önce müşterilerine BigMemory’nin değer önermesini deneyimleme fırsatı sunuyor. Şirketin kısa süren kavram kanıtlama döngüsü, potansiyel müşterilerin bellek içi teknolojinin kurumsal değerini farketmesini sağlıyor. Bellek içi teknoloji ise, Aberdeen’in araştırmalarına göre geleneksel veritabanlarından 100 kat daha hızlı analitik sonuçlar ortaya çıkarıyor. Bu da Terracotta’nın rakipleri arasından kolaylıkla sıyrılmasını sağlıyor” diyor.

  • BigMemory’nin yüklenme sayısı, 2013’ün ilk çeyreğinde, 2012’nin ilk çeyreğine kıyasla 5 kat arttı.
  • Açık kaynaklı Echache ve QuartzScheduler ürünlerinin yüklenme oranı yüzde 20 artış gösterdi.
  • Freemium piyasaya sürüldükten sonra aylık BigMemory yüklenme sayısı 7 kat arttı.

Terracotta CEO’su RobinGilthorpe, “Büyük Veri’ye yönelik geliştirilen bellek içi çözümlerini, daha çok veriyi rekabet avantajı olarak kullanan yenilikçi şirketler tercih ediyor. Biz de, hızla büyüyen bu pazarda lider olarak, müşterilerimiz için önce, son derece hızlı olan kavram kanıtlama paketiyle desteklediğimizfreemium modelimizi sunmaya karar verdik. Böylece kurumsal çözümlerimizi kendi ortamlarında deneme fırsatı verdik. Bu da, birbirinden çok farklı sektörler ve birimler tarafından ilgiyle karşılandı. Müşterilerimiz, ellerindeki yüksek ivmeye sahip önemli verileri, gerçek zamanlı değerlere dönüştürebilecek şekilde, istedikleri her ölçekte hizmet verebileceğimizi biliyorlar ve bu konuda bize güveniyorlar” diyor.

Terracotta, geçtiğimiz günlerdeBigMemory’nin son sürümü olan 4.0’ın ve yakında piyasaya çıkacak olan In-Genius platformunun, 2013 Amerikan İş Ödülleri’nin (American Business Awards)Yeni Ürün veya Yılın Hizmeti – Yazılımı – İşi veya Rekabetçi Zeka Çözümü kategorisinde finalistler arasına girdiğini duyurmuştu. Kazananlar,Eylül ayında San Fransico’da yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

TerracottaBigMemoryveIn-Genius

Terracotta, en önemli bellek içi veri platformlarından biri olan BigMemory’nin en yeni sürümünü 2013’ün ilk çeyreğinde çıkarmıştı. Şirketler, yeni BigMemory4.0 ile yüksek öneme sahip yüzlerce terabayt boyutundaki veriyi, son derece hızlı bir erişim için hantal disk sürücülerinden makine hafızasına taşıyabiliyor. BigMemory4.0,aynı zamanda, daha önce yalnızca geleneksel, disk tabanlı veri yönetim sistemlerinde görülebilen şirket seviyesinde (enterprise-gradelevels of reliability) güvenilirlik ve esnekliği de beraberinde getiriyor. Şirket In-Genius’a yönelik planlarını da duyurmuştu. Büyük Veri işlemlerinde gerçek zamanlı öngörüler ve akıllı eylemler tasarlayabilen TerracottaIn-Genius adındaki bu özgün bellek içi platform, kurumların kuytuda kalan verileri ortaya çıkarmasını ve bu verilere göre eylem planı oluşturmasını sağlıyor. TerracottaIn-Genius, bu sayede riskleri azaltmanın yanı sıra, iş süreçlerini otomatiğe bağlıyor ve yeni ürün, hizmet ve seçenekleri gerçek zamanlı olarak konuşlandırabiliyor.

Terracotta’nın sağlam temeller üzerinde büyümesinin ardında, Software AG’nin çift haneli büyüme rakamlarını açıklaması ve iş ve süreç odaklı uygulamalar için geliştirilen en kapsamlı bulut platformu LongJump’ı satın alması vardı.Merkezi Kaliforniya eyaletinin SantaClara şehrinde olan LongJump, daha büyük şirketlerin bulut stratejilerini ve büyüme planlarınıBüyük Veri, Bulut, Mobil ve Sosyal megatrendleri kapsamında destekleyecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.