Yazılım

Software AG'den, Akıllı İş Operasyonları

Software AG, büyük veriden elde edilen içgörüleri gerçek zamanlı iş aksiyonlarına dönüştüren yeni bir bellek içi platform oluşturdu.

Software AG'den, Akıllı İş Operasyonları

 40 yılı aşkın bir süredir sunduğu kurumsal süreç mükemmelliği çözümleri ile geleceği şekillendiren Software AG,  şirketlerin iş süreçlerini takip etmelerini sağlayan, riskleri ve iş fırsatlarını tespit ederek anında aksiyon almayı sağlayan yepyeni bir platform ile kurumsal kullanıcılarının karşısında.

"Akıllı İş Operasyonları" (IBO) adıyla piyasaya sürülen bu platform, Apama ve Big Memory gibi Software AG'nin önde gelen birçok ürününü tek bir çatı altında toplayan ve işletmelere 360 derece kesintisiz görünürlük kazandıran, devrim niteliğinde bir ürün.

Doğru ve proaktif doğru adımlar

Halihazırda köklü şirketlerin kullanımına sunulan IBO temelli bu platform, şirketlere rekabet gücü kazandırabilecek birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Hizmet sunumunda ortaya çıkan risk ve tehditleri, müşteri memnuniyetine etki etmeden hemen önce tanımlayıp çözüme kavuşturarak, gelir akışı ile birlikte şirketin itibarını da korumasına yardımcı oluyor. Yoğun rekabet ortamında gerçek zamanlı olarak kazanca dönüşebilecek gelişmeleri sürekli takip ediyor ve yüksek derecede kişiselleştirilmiş satış ve pazarlama kampanyalarının, ilgili ekipler tarafından doğru zamanda, doğru yerde, doğru mobil müşteriye sunulabilmesini sağlıyor. Bununla birlikte, yasal düzenleme ihlallerini gerçekleşmeden hemen önce tespit edebilen ve risk yönetimi sayesinde gerekli önlemleri alabilen bu platform, iş süreçlerinin rotasını ve hızını da belirleyebiliyor.

“Gelecekte iş dünyasının en başarılı şirketleri, iş fırsatlarını gerçek zamanlı yakalayabilen ve henüz fırsat varken harekete geçebilen şirketler olacak" diyen Software AG Big Data Akıllı İş Operasyonları CTO Dr. John Bates, yeni platformun getirilerini şöyle özetledi: “Bu platform yalnızca tüketicilere değil, sektörlerden bağımsız olarak tedarikçilere de eşsiz fırsatlar sunuyor. Operasyonel çıkmazların ortadan kaldırıldığı, maliyetlerin azaldığı ve müşteri deneyimlerinin özelleştirilmiş bir şekilde yönetilebildiği bu yeni platform, dijital odaklı iş modellerinin  bir örneği olarak şirketlerin başarısı ve devamı için son derece kritik bir ürün."

Tüm çözümler tek bir şemsiye altında

Software AG'nin önde gelen ürünlerini tek bir bellek içi platformda bir araya getiren "Akıllı İş Operasyonları", iletişim, depolama ve bellek içi büyük verilerin analizi için Terracotta Evrensel Mesajlaşma'yı ve Big Memory'yi kullanıyor. Fırsatları ve tehditleri algılamak ve kesintisiz mantıksal analizleri sürdürebilmek için Apama'dan faydalanan platform, geçmiş ve anlık iş süreçleri performanslarının hizmet seviyeleri doğrultusunda takibini Süreç Performans Yönetimi (PPM) ve Optimizasyonu ile gerçekleştiriyor. İş modellerinin keşfi ve görselleştirilmesi için de Presto'dan yararlanıyor.

Bu ürünleri tek bir şemsiye altında toplayan IBO, geçmişteki veriler ile gerçek zamanlı verilerin analizinden ortaya çıkan içgörüleri görselleştirerek, geliştirdiği dinamik iş sürecinin devamında verilecek operasyon kararını hayata geçiriyor. Bu aşamaların kısa sürede tamamlanmasına olanak tanıyan IBO, işletmelerin rakiplerinden daha hızlı ve esnek bir şekilde hareket etmelerini sağlıyor.

IBO entegrasyonu için yeni sürümler

Software AG, IBO ile attığı bu stratejik adımı desteklemek amacıyla, IBO ürünlerinin entegrasyonunu sağlayan mevcut ürünlerin yeni sürümlerini de piyasaya çıkardı. Bunlar arasında Abama 5.1, Evrensel Mesajlaşma 9.5 ve Terracotta BigMemory 4.1 var.

Bu yeni sürümler, Apama 5.1 kullanılarak oluşturulmuş gerçek zamanlı uygulamaların bellek içi büyük veri yönetimi uygulaması olan Terracotta BigMemory'de okunabilmesini ve işlenebilmesini sağlıyor. Bu da en büyük veri setlerinin analiz edilebileceği ve gerektiğinde mümkün olan en zengin veri setinin oluşturulabileceği anlamına geliyor. Apama ve BigMemory'nin kullandığı mesajlaşma katmanının düşük gecikmeli Evrensel Mesajlaşma olması ise, büyük verinin kurum içindeki herhangi bir cihaz, platform veya uygulamadan gerçek zamanlı olarak erişilebilmesini ve dağıtılmasını sağlıyor. BigMemory 4.1 de, .NET/C# ve C++ istemcilerine yönelik geliştirilmiş destek sunarken, aynı zamanda JAVA bakım desteği dışında  bellek içi verinin SQL ile sorgulanmasına da yardımcı oluyor. Tüm bu özellikler sayesinde bellek içi programlama kabiliyetlerinin platforma eklenmesine yardımcı oluyor. Software AG, bu geliştirmelere ek olarak BigMemory Hybrid ile müşterilerin flash temelli depoları genişletilmiş bir bellek içi hafıza olarak kullanmalarına izin veriyor. Bu da, DRAM-temelli altyapılar sayesinde toplam sahip olma maliyetini düşürerek öngörülebilir, düşük gecikmeli bir erişim anlamına geliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.