Yazılım

Spotify bağımsız bir müzikçalar geliştiriyor olabilir

Spotify'ın muhtemelen bir araç içi müzik çalar veya bağımsız bir müzik aygıtı üzerinde çalışmakta olduğu yönünde ortada gezen söylentiler güçleniyor.

Spotify 4G destekli müzikçalar mı geliştiriyor?

Popüler müzik platformu Spotify, 24 Nisan'da yeni bir duyuru yapmaya hazırlanıyor. Duyuru öncesi ortaya atılan iddialara göre firma, 4G destekli, sesli komutlarla çalışabilen bir müzikçalar geliştiriyor. 

The Verge'ün haberine göre, bazı Reddit kullanıcıları bu tarz bir cihaz için teklif aldıklarını iddia ettiler.

İddialara göre cihazın fiyatının ayda 12,99 dolardan 14,99 dolara kadar değişen aralıkta olacağı, ancak henüz detay paylaşmak için erken olduğunu belirten ismini vermeyen kullanıcılar, yeni bilgilerin önümüzdeki günlerde geleceğini ifade ettiler.

Spotify, geçen ay Cadillac ile de bir anlaşma imzalamıştı. Getirilecek yeni özelliğin bu anlaşma ile bir bağlantısı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Varsayımlardan bir diğeri ise Spotify'ın HomePod, Echo veya Sonos One tarzı bir akıllı bir hoparlör sistemi geliştiriyor olduğu yönünde. Spotify, iPhone uygulamasında beta testine soktuğu bir ses kontrol özelliği ile birlikte bu fikrin gerçek olabileceğini düşündürüyor. Ayrıca bazı iddialara göre firma 4G destekli sesli komut özelliği bulunan bir müzikçalar üzerinde çalışıyor olabilir. 

Tabi ki bu iddiaların hepsi sadece bir dedikodudan ibaret.  24 Nisan'da Spotify'ın gerçekleştireceği basın etkinliğinde yeni cihazın ne olacağını öğreneceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.