Yazılım

Spotify K-Pop yıldızlarına torpil yapıyor!

Geçen yıl Blend çalma listelerini tanıttıktan sonra Spotify, cuma günü özelliği K-pop sanatçılarını içerecek şekilde genişlettiğini duyurdu - ve evet bu genişleme mega popüler boyband BTS'yi de içeriyor.

Spotify K-Pop yıldızlarına torpil yapıyor!

Spotify'ın Blend çalma listeleri, kullanıcıların her kullanıcının dinleme tercihlerine göre paylaşılan çalma listeleri oluşturması için kolay bir yol. Mart ayında şirket, 10 kişiye kadar veya müzik sanatçılarıyla “harmanlama” özelliğini içeren müzik keşif özelliği için güncellemeler yayınladı. Bu yeni K-pop genişlemesi, ikincisinin bir örneğidir.

K-pop Blend sanatçıları arasında BTS, Stray Kids, ENHYPEN, TOMORROW X TOGETHER, Nmixx ve AB6IX yer alıyor. Bu özellikle, favori parçalarınız yukarıda belirtilen gruplarınkilerle karıştırılacak. Tabii bazı veriler de içermeseydi Spotify özelliği olmazdı. Çalma listelerini karıştırdıktan sonra, hangi ortak şarkılara sahip olduğunuzu belirleyen "tat eşleşmesi" puanlarını görüntüleyen bir "paylaşım kartı" alabilirsiniz. Kartlar daha sonra Instagram, Facebook, Snapchat veya Twitter'da paylaşılabilir.

Spotify K-Pop yıldızlarına torpil yapıyor!

K-pop'un son yıllarda küresel bir fenomen haline gelmesinin bir nedeni de grupların internette inanılmaz derecede aktif olması. İdoller, çeşitli sosyal medya platformlarında hayranlarla etkileşime girmeye teşvik ediliyor ve bu da hayranlarla parasosyal ilişkileri artırıyor. Spotify'ın Blend özelliği, belirli bir grup veya idol hakkında bir şeyler bildiğiniz hissini yarattığı için bu dinamiğe güzel bir şekilde yerleşiyor.

Spotify'ın oluşturduğu çalma listelerinin yerinde olup olmadığı ise tamamen başka bir konu. Mesela kendi BTS Blend şarkı listeniz, yine BTS'i öneriyor gibi görünüyor olabilir ama aslında siz daha fazla Post Malone dinlemek istiyorsunuzdur... Ama yine de bu yeni gelişme K-pop severler için harika gibi görünüyor.

Yorumlar
Mehmetali
Kpop a yapacağınıza repçilere yapsanız daha iyi olur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.