Yazılım

Spotify'a giriş yapmak artık çok kolay!

Müzik platformu denince akla ilk gelen isimlerden olan Spotify, Google ile giriş yapma seçeneğini kullanıma açtı.

Spotify'a giriş yapmak artık çok kolay!

Günümüzün en popüler müzik uygulaması olan Spotify, kullanıcılarının uygulamayı daha kolay kullanabilmesi için elinden geleni yapıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Google ile giriş yapabilme seçeneğini aktif hale getirdi.

Spotify'a giriş yapmak artık çok kolay!

Eskiden kullanıcılar farklı platformlara üye olurken, sürekli farklı bir kullanıcı adı kullanmak zorunda oluyordu. Günümüz de ise çoğu platforma Facebook ve Google ile sorunsuz bir şekilde giriş yapılabiliyor. Spotify'da bu durumla ilgili yeni adımlar attı. Atılan bu adımlardan Android'deki Spotify kullanıcıları memnun kalacak gibi duruyor.

Artık Spotify'a giriş yaparken ''Google ile devam et'' seçeneği sunuluyor. Bu da giriş yaparken e-posta ve şifre yazma derdinden kurtarıyor. Eskiden Google hesabınızla giriş yapmak istediğinizde sizi e-posta ve şifre yazma bölümüne aktarıyordu. Yeni gelen bu özellik sayesinde Android cihazınızdan ''Google ile devam et'' seçeneğine tıkladığınızda direk giriş sağlayabiliyorsunuz. Google hesapla giriş, daha önce de benzerini gördüğümüz şekilde geleneksel şifre işleminin yerini alacak.

Ek olarak belirtmekte fayda var şuan da kullandığınız Spotify hesabı Google girişe sahip hesaplara dönüştürülemiyor.

Spotify’dan yapılan açıklamaya göre, platformda kullandığınız e-posta adresiniz ile Google hesabınızda kullandığınız e-posta adresiniz aynı ise sistem sizi e-posta ve şifreyle giriş yapmaya yönlendiriyor. İki e-posta adresinizin farklı olması durumunda ise sizin için yeni bir hesap oluşturmaya aktarıyor.

Şimdilik bu özellik sadece Spotify Web'de ve Android cihazlarda kullanılabilir.  iOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda ya da Windows uygulamasında henüz Google girişi desteği bulunmuyor.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Aslında daha hızlı bir şekilde Spotify a girilirdi üye olunurdu. Spotify yi aç ön kameradan yüz biometrik i etkinleştir.yuz taraması yap Spotify a üye ol giriş yap ve müziğini dinle!!! O ne e-posta adresi yle girip dinlemek...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.