Yazılım

OPPO navigasyon hassasiyetini geliştiriyor

OPPO, navigasyon doğruluğunu geliştirmek için yeni bir algoritma üzerine çalışmaya başladı.


Oppo, navigasyon hassasiyetini büyük ölçüde artıran yeni RTK teknolojisini duyurdu. Şirkete göre, yeni algoritma herhangi bir ek ekipman gerektirmeden 1 metrelik doğruluk elde edebiliyor. 

Oppo, teknolojiyi uygulamak için China Mobile ile yakın bir şekilde çalışıyor ve yer tabanlı sistemi ve 5G kulelerini konuşlandırmaya çalışıyor.

OPPO navigasyon doğruluğunu geliştiriyor

RTK'nın yaptığı şey, GPS'den, baz istasyonlarından, ivmeölçer, jiroskop ve hatta telefonun antenleri dahil olmak üzere telefonun içindeki tüm sensörlerden tüm bilgileri toplamak. Algoritma ayrıca diğer ekipmanlardan kaynaklanan parazitlere karşı da çalışıyor.

Şu an itibariyle, 1 metreye kadar doğruluk, yalnızca izleme ve haritalama için kullanılan profesyonel ekipmanlarla elde edilebilecek bir şey. Oppo ve China Mobile, teknolojinin önümüzdeki yıldan itibaren Çin'de ticari olarak satışa sunulacağına inanıyor. Bu teknolojiyi ülke dışına da yayma gibi bir planları varsa, bunun nasıl uygulanabileceğini henüz bilmiyoruz.

Yorumlar
💎G@kko💎
Oppo ilk önce fiyat hassasiyetini düzeltsin de görek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.