Yazılım

Steam oyunları Playstation 4'te oynanabilecek

Fail0verflow isimli grup dijital oyun satış platformu Steam'i Playstation 4'te çalıştırmayı başardı

Steam oyunları Playstation 4'te oynanabilecek

Daha önce Playstation 4Linux tabanlı bir bilgisayara dönüştüren Fail0verflow grubu bu kez bu başarılarını ilerleterek bilgisayar oyuncularının en çok kullandığı dijital oyun satış platformu olan Steam'i Playstation 4 üzerinde çalıştırmayı başardı. Eğer grup yöntemlerini tüm PS4 kullanıcılarına ulaştırırsa Playstation 4 oyuncuları bilgisayar oyunlarını PS4 cihazları için satın alıp oynayabilecek.

İlginizi Çekebilir:

1451756812_steam-ps4.jpg

Bu durum oyuncuların oyunları daha ucuza almasına da neden olabilir. Örneğin GTA 5 oyunu bilgisayar platformunda ortalama 200TL'ye satışa çıkarken Playstation 4 için ortalama 250TL'lik fiyat etiketiyle satışa çıkmıştı. Eğer PS4 kullanıcıları Steam'i Playstation üzerinde kullanabilirlerse istedikleri oyunun bilgisayar versiyonunu satın alarak Playstation 4'te oynayabilecek, böylelikle oyunu daha uygun bir fiyatla satın almış olacak. Hatta bir oyuncu eğer üst seviye oyun kalitesi beklemiyorsa PS4'e çıkan özel oyunları oynamak istiyorsa hem bilgisayar hem de PS4 oyunlarını oynayabileceği için bir oyun bilgisayarı yerine PS4 almayı tercih edebilecek.

Teorik olarak PS4 oyuncularının Steam'i PS4 cihazlarına yüklemesi mümkün olsada PS4'ü bir bilgisayar olarak düşündüğümüzde bilgisayar oyunları için alt seviye bir donanımda kalıyor. Ayrıca Fail0verflow şimdilik bu yöntemi kimseyle paylaşmayacağını söylüyor. Öte yandan bu yöntemi grup yaygınlaştırsa bile Steam'in PS4'te çalışmasının Sony'nin zararına olacağı ve Sony'nin buna izin vermeyeceği düşünülüyor.Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.