Yazılım

WhatsApp uygulaması çöktü

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a yılbaşı gecesi mesaj yoğunluğu nedeniyle kısa bir süre erişim sağlanamadı

WhatsApp uygulaması çöktü

Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede kullanılan en yaygın mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a yılbaşı gecesi birçok kullanıcı erişim sağlayamadı. WhatsApp uygulamasının sunucularında yaşanan bir problem nedeniyle WhatsApp'a erişim sağlanamadığı ve bu problemin yılbaşı gecesinde gönderilen yoğun yeni yıl mesajları olduğu düşünülüyor.

1451635821_yeniyil-whatsapp.png

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp'a erişim sağlanamaması üzerine geçtiğimiz yıl WhatsApp'ı uçuk bir fiyatla satın alan Facebook şirketi konuyla ilgili açıklama yaptı. Facebook bu problemin dünya genelinde yaşandığını, en kısa sürede bu problemin çözüleceğini söyledi ve tüm WhatsApp kullanıcılarından böyle bir problem yaşadıkları için özür diledi.

Yaklaşık yarım saat boyunca erişilemeyen WhatsApp ardından Facebook'un sunucu çalışmalarıyla tekrar ulaşılabilir hale gelsede gece boyu WhatsApp'ta kesintiler devam etti. Ufak tefek aksaklıklardan sonra şu anda WhatsApp'a sorunsuz bir şekilde erişim sağlanabiliyor.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.