Yazılım

Su altı araçları için yol tahmin eden yazılım geliştirildi

Mühendisler sualtı araçlarının en hızlı şekilde bir noktadan bir noktaya ulaşması için yol tahmin eden bir yazılım geliştirdi.

Su altı araçları için yol tahmin eden yazılım geliştirildi

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Mühendisleri sualtı araçlarının en hızlı şekilde bir noktadan bir noktaya ulaşması için yol tahmin eden bir yazılım geliştirdi. Mühendisler kolay ve hızlı ulaşımın her zaman düz bir çizgi üzerinden olmayabileceğini söylüyorlar.

1331473288_optimal-paths.jpg

Bu yıl Mayıs ayında sunulmak üzere Robotik ve Animasyon Uluslararası Konferansı'nda, otomatik sualtı aracı (AUVs) kontrolerler altı alanı, okyanus akıntıları ve kıyı yanı gibi faktörleri dikkate almak için en iyi rotayı anlamaya olanak sağlayan minimum güç ve enerji ve geniş veri toplama kullanımı gibi hedeflerle yer alıyor.

Proje lideri Pierre, AUVs bir yol tahmini için yeni bir fikir değildir, ama eski sistemlerin "metodolojisi ve algoritma", eksikliği olduğunu söyledi.

Yazılımın doğruluğunu ölçmek için binlerce adalardan oluşan ülke, Filipinler kıyılarında ve  zorlu okyanus ortamlarında testler yapılmıştır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.