Yazılım
Tesla'nın yeni navigasyon sistemi yolda!

Tesla olası kazalara karşı yeni bir sistem geliştiriyor!

Bir süredir "otonom sistem" mimarisi nedeniyle eleştirilen Tesla, yeni bir navigasyon sistemi ile ezber bozmaya hazırlanıyor.

Tesla CEO'su Elon Musk'ın, sosyal medyada bizzat paylaştığı bir iletiye göre Tesla marka araçlar Nisan'ın ilk günlerinde yeni bir navigasyon (yol bulma) teknolojisi ile donatılacaklar.

Elon Musk "Söz konusu navigasyon sisteminin tamamen hazır olmadığını ve yola beta sürümüyle çıkacağını" vurguladı. Şirket yeni navigasyon sisteminin yazılımsal biçimine "Tesla Maps" ismini vermiş ve geçmiş aylarda kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

Tesla olası kazalara karşı yeni bir sistem geliştiriyor! - Resim : 1

Electrec'in haberine göre daha kolay anlaşılabilir bir sisteme ve çok daha fazla odaklama gücüne sahip olacak. Tesla Haritalar'da yepyeni bir yönlendirme motoru bulunacak. Ancak bir soru hala yanıt bulmuş değil: Pek çok Tesla sürücüsü geçmişte yetersiz ve verimsiz yönlendirme konusunda şikayette bulunmuşlardı. Harita güncelliği açısından yeni ve eski sistemler arasındaki farklar net çizgilerle belirlenmedi.  

Kısacası Tesla sahipleri daha kolay bir arayüze ve kullanım mimarisine sahip olacaklar, lakin daha detaylı haritalara sahip olacaklar mı? Sorunun cevabı şimdilik belirsiz.

Elon Musk ise her zamanki gibi  ilginç ifadeler kullanıyor. Yeni yönlendirme sisteminin, piyasadaki diğer markalara kıyasla "ışık yılı ötede" olduğunu iddia ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.