Yazılım

Tictoc’lamak için 10 neden

Popüler mesajlaşma uygulaması Tictoc'a geçmek için 10 neden.

Tictoc’lamak için 10 neden

Akıllı telefonlarda kullanılan en popüler uygulamalardan biri de, mesajlaşmak için kullanılan uygulamalar. Bu uygulamalardan biri olan Tictoc kendi alanında oldukça iyi. Aşağıda Tictoc'a geçmenizi sağlayacak 10 nedeni inceleyebilirsiniz.

1) Tictoc’a nasıl kaydolacağına sen karar ver.

Tictoc’a kaydolmak için telefon numarası zorunluluğu yok. Kullanım tercihine göre üç seçenekten istediğini seçebilir; Tictoc’a telefon numarası, e-posta veya Facebook’la kolayca kaydolabilirsin.

Tictoc’a telefon numarasıyla kaydolanlar; eğer karşı tarafın rehberinde numaranız kayıtlı değilse, merak etmeyin karşı taraf numaranızı asla göremiyor. 

Kişisel bilgilerinizin güvenliği için her şeyin düşünüldüğünden daha ilk adımda emin olabilirsiniz.

1405343638_1.png1405343646_2.png


2) Tictoc ID’ni ver, numaran sende kalsın

Karşınızdaki kişiye numaranızı vermek istemediğiniz durumlarda ise Tictoc ID hayatınızı kurtarır. Kendinize benzersiz bir Tictoc ID oluşturun ve dilediğiniz kişiyle paylaşın. Böylece istediğinizde numaranız size özel kalsın.

Dilerseniz Tictoc ID’nizi aramalara kapatabilirsiniz.

1405343738_3.png1405343746_4.png


3) Tictoc ile konuşma kalitesi

Tictoc’ta aramalarınız dünyanın en iyi VoIP sistemlerine sahip olan SK telecom altyapısı ile gerçekleştirildiğinden,  Tictoc’ta mükemmel ses kalitesiyle arama yapabilirsiniz. Üstelik sesli görüşme esnasında yazışmaya devam edebilir, hatta dosya bile paylaşabilirsiniz.

1405343776_5.png1405343783_6.png


4) Mesajlaşırken tek tıkla dosya paylaşımı

Tictoc’un en önemli farklarından biri de; istediğiniz dosya türünü rahatlıkla gönderebilmeniz. Diyelim ki göndereceğiniz dosya telefonunuzda kayıtlı değil, kolayca Dropbox’ınızdan dosya ekleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Dropbox hesabınızı Tictoc’a tanımlamış olmak.

Facebook’unuzdaki fotoğraflarınızı da mesajlaşırken kullanmak isterseniz, tek tıkla Facebook albümlerine erişebilirsiniz. Bunun içinde tek yapmanız gereken Facebook hesabınızı Tictoc’a tanımlamış olmak.

Paylaşmak istediğiniz videoyu, mesajlaşırken arkadaşlarınızla anında göndermek için sadece Youtube butonuna tıklamanız yeterli.

 1405344483_7.png1405344489_8.png


TictocBox nedir?

Arkadaşlarınızla paylaştığınız tüm dosyalar 10 gün boyunca TictocBox’ınızda saklanıyor. Dosyalarınıza bu sayede ister cep telefonunuzdan, ister Tictoc PC versiyonu ile bilgisayarınızdan rahatlıkla erişebilirsiniz.

TictocBox’ın limitsiz kullanımı da bir diğer güzelliği ama tek güzelliği değil.

TictocBox ve DropBox alanı;

TictocBox’taki dosyalarınıza DropBox’ta olduğu gibi sizin dışınızda hiç kimse erişemez. Aynı zamanda TictocBox’ta bulunan dosyalarınız özel bir şifreleme tekniği ile 10 gün boyunca korunur ve daha sonra kalıcı olarak silinir.

 
1405344523_9.png1405344530_10.png


Fotoğraflarınızı kalitesi bozulmadan gönderin

Tictoc’un diğer farklı özelliklerinden biri; gönderdiğiniz fotoğrafın kalitesini kendinizin belirleyebilmesi. Sadece bir kereliğine ayarlarınızdan şunu yapmanız yeterli;

Ayarlar -> Sohbet Ayarları -> Tam Boy


5) Tictoc Sticker Stüdyosu

Diğer mesajlaşma uygulamalarındaki ücretli olarak satılan sticker’ları unutun. Kendi sticker’ınızı kendiniz yapın! Bu konuda konuşmak yersiz, işte görüntüler;

Kendi sticker’ınızı oluşturmak için herhangi bir konuşma penceresi açın, sticker bölümünü seçerek ilk sıradaki “+” işaretine tıklayın. Daha sonra dilediğiniz tarzda sticker oluşturmaya başlayın. Ayrıca “Türk usulü” olarak yayınlanan sticker setini de indirebilirsiniz.

1405344607_11.png1405344615_12.png


6) Walk & Talk!

Walk & Talk anı kaçırmadan mesajlaşabilmek için yapılmış güzel bir özellik. Tictoc’un bu özelliğini anlatan bir de reklam filmi var.

Buradan izleyebilirsiniz;

1405344649_13.png1405344659_14.png


7) Kulüpler

Grup mesajlaşmalarında paylaşılan içeriklerin timeline’da kaybolması yerine, grup mesajlaşmalarını Tictoc’ta grup kurarak yaptığınızda paylaştığınız içeriklerin kaybolmamasını sağlayabilir; üstelik her türlü dosyanızı rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Mesajlaşmanın bir nevi facebook grubu hali ancak size özeli... Size özel çünkü kulüplere katılım için davet gerekiyor. Yani tanımadığınız kişilerin kulüplere erişim hakkı yoktur.

1405344714_15.png1405344727_16.png


8) Tictoc PC & Mac

Bilgisayar başındayken cep telefonunuzu elinize alıp mesajlaşmak zor gelebilir, işlerinizi yavaşlatabilir. Tictoc bu durumun önüne geçmek için PC ve Mac versiyonlarını yayınladı. Masaüstü versiyonunu indirip oturumu açtığınız zaman cep telefonunuzdaki bildirim sessize alınıyor ve PC’den yazışmaya devam ediyorsunuz.

Tictoc PC ve Web versiyonlarını kullanabilmek için cep telefonunuzdan Tictoc’a giriş yapıp “Tictoc PC & Web” bölümüne gelerek izin vermeniz yeterli.

Konuyla alakalı olarak buradan bir diğer reklam filmini izleyebilirsiniz; https://www.youtube.com/watch?v=0dqFJeVQFd4

Masaüstü versiyonuna giriş yapmak için cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderebilir yada cep telefonunuzdan mail adresinizi kaydedip sabit bir kullanıcı adı ve şifreyi kullanabilirsiniz.

1405344757_17.png1405344764_18.png9) Tictoc Web

Size ait olmayan bir bilgisayardan yada bazı resmi kurumlardan Tictoc’a giriş yapmanız gerekebilir. Bunun için Tictoc Web hizmete sunulmuş. Hiçbir kurulum yapmadan https://web.tictoc.net/ adresine daha önceden belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 1405345015_19.png10) Tictoc’ta güvenlik

Tictoc hiçbir konuşma geçmişini saklamıyor. Mesajınızı yazıp gönderdiğinizde karşıdaki kişi mesajı aldığı an sunucudan tamamen siliniyor. Sesli görüşmeler için de bu durum aynıdır. Hiçbir konuşma kaydolmaz, anında silinir. Tictoc’tan yazdığınız mesajlar ve gönderdiğiniz dosyalar özel bir şifreleme tekniğine tabi tutulup gönderilir.

Tictoc'u kullanmak için;

iOS kullanıcıları

Android kullanıcıları

PC versiyonu

Mac versiyonu

Web versiyonu

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.