Yazılım

Tizen, sadece Android'e alternatif değil!

Samsung CEO'su Tizen hakkında açıklamalarda bulundu.

Tizen, sadece Android'e alternatif değil!

Android işletim sistemi ile birlikte akıllı telefon pazarının lideri olan Koreli şirket Samsung, Google’ın işletim sistemi Android’e bağlı kalmamak adına kendi Tizen işletim sistemini geliştiriyor.

Bu konuyla ilgili açıklama yapan Samsung CEO’su JK Shin, Tizen, Android için bir alternatif olmanın yanısıra,  Linux tabanlı bilgisayarlar için işletim sistemi olarak geliştirildiğini söyledi.

1375869107_tizen-logo-6201.png

Shin’e göre Tizen, Android için basit bir alternatif ve sadece bunun için değil ayrıca akıllı telefonlar, tablet, PC, ve kameralar da dahil olmak üzere BT araçlar, araba, biyo, ya da bankalar gibi farklı sektörlerde de kullanılması planlanıyor.

Yorumlar
Misafir
samsung dan bi halt olmaz
Cevapla
Misafir
Neden birden fazla isletim sistemini bünyesinde barındıran cep telefonu yapmiyorlar,pc lerde oldugu gibi!! Qwerty
Cevapla
Misafir
tizenden bi cacık olmaz bakınız bada s@mi
Cevapla
Tizen'in Android'e alternatif olması normal karşılanmalı çünkü her android sürümü ile yüksek donanım gerekiyor ve buda cihazların gün geçtikçe boyutlarının artmasına sebep oluyor bu hiç hoş değil. Eğer cep telefonu olarak kullanacaksak boyutları ideal olmalı :)
Cevapla
Misafir
samsung tizen kullansa bile nokianın wp da yaptığı hatayı yapmaz ve andoridi bırakıp direk tizene geçmez kanımca
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.