Yazılım

Tizen'li ilk Samsung telefon çok yakında!

Samsung ilk Tizen'li telefonunu bu tarihte tanıtacak.

Tizen'li ilk Samsung telefon çok yakında!

Kore'de bulunan sanayi kaynaklarına göre Samsung, Tizen işletim sistemine sahip ilk akıllı telefonu Ekim ayında Japonya, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Rusya olmak üzere beş ülkede başlatacak.

Samsung’un ilk olarak bu ülkelerde başlatmasına bakılacak olursa, Tizen şimdilik bu ülkelerin dillerini destekliyor. Büyük ihtimalle şirket, bu ülkelerin dilini destekleyen uygulamalar geliştirdi.

1376406178_cljukpswuf.jpg

Görünüşe göre Samsung, ilk başlangıç ​​aşaması için ülkeleri seçmeden önce Tizen taşıyıcı ortakları ile işbirliği içinde her pazarı analiz etti. Örneğin, Fransa, Çin ve Rusya daha önce Bada OS (Tizen ile birleştirilmeden önce) pazara sunulduğu için Tizen akıllı telefon satmak için güçlü pazarlar olarak görülebilir. Ayrıca Samsung kendi Android cihazları ile tüm dünyada zaten popüler ve onların satışını etkilemeyecek bir karar vermek zorundaydı.

Çok yakında tüm dünya, Samsung’un Intel ile işbirliğinin meyvesi olan bir mobil işletim sistemi ile çalışan akıllı telefon görecek gibi görülüyor.

Yorumlar
Misafir
android mi?ios mu? ikilemesine son vermesini umuyorum...:)
Cevapla
Misafir
tizenin cekirdek yapisi ile alakali, mesela sanal makina gibi bisey var mi yada android prolari calistirabilir mi gibi teknik mevzularina bi aciklik getirseniz süper olur. sistemi hakikaten bilen bi edtörün elinden okumak isterim.
Cevapla
ali
Haberi iyi okuduysaniz,acik kaynak kod,yani guvenlik zaafi cok olur.
Cevapla
Misafir
Gakkonun internet paketi bitti valla çook az kaldı. Kısa süre aranızda olamayacak. Saygılarımla ★[email protected]
Cevapla
Misafir
esnek ve hızlı bir sistem gelsinde piyasa canlanmasın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.