Yazılım

Turkcell Kitaplık açıldı

Turkcell’in mobil kütüphanesi Turkcell Kitaplık açıldı.

Turkcell Kitaplık açıldı

Yaklaşık 4 bin kitaptan oluşan Turkcell’in yeni e-kitap platformu Turkcell Kitaplık, kitapseverlere tablet ya da cep telefonlarından zengin bir okuma deneyimi sunuyor. Idefix işbirliği ile oluşturan Turkcell Kitaplık kullanıcılarına istedikleri kitabı sevdiklerine hediye etme özelliğiyle de Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Turkcell Kitaplık’ın ilk hediyesi ise uygulamayı indiren herkese Gülse Birsel’in Yazlık adlı kitabı

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji platformu Turkcell, yayıncılıkta dijital dönüşüme Turkcell Kitaplık ile damgasını vuracak. İçeriği Idefix işbirliği ile oluşturulan Turkcell Kitaplık’ta şu an yerli ve yabancı yazarların 4 bine yakın kitabı yer alıyor. Turkcell Kitaplık’ı indiren herkese ilk 6 ay boyunca Gülse Birsel’in Yazlık kitabı da hediye ediliyor.

App Store’dan ücretsiz indirilebilen uygulama, www.turkcellkitaplik.com adresinden satın alınan tüm kitapların iPhone ve iPad cihazlarda zengin bir deneyimle okunabilmesini sağlıyor. Uygulamanın Android versiyonu da kısa süre sonra yayında olacak.

1352996088_kitaplikgorsel.jpg

Artık okumanın ‘yeri’ yok

Kitabı tablet cihazlara ve akıllı telefonlara taşıyan Turkcell Kitaplık, her an her yerde yanınızda bulundurabileceğiniz bir mobil kütüphane. Turkcell Kitaplık uygulaması ile;

  • www.turkcellkitaplik.com adresinden satın aldığınız e-kitapları anında okumaya başlayabilir,
  • Okuduğunuz e-kitap içinde arama yapabilir, notlar alabilir, önemli sayfaları işaretleyebilir, yazı büyüklüğünü ve fontunu değiştirebilir,
  • Cihazlararası senkronizasyon özelliği sayesinde iPad’inizde okumaya başladığınız bir kitabı  iPhone’unuzda kaldığınız yerden okumaya devam edebilir, işaretlediğiniz önemli sayfalara ve notlara ulaşabilir,
  • Okuduğunuz e-kitabı sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşabilir,
  • Sayfa arka plan rengini ve ekran parlaklığını değiştirerek, her ortamda kitabınızı daha keyifli okuyabilirsiniz.

Cenk Bayrakdar: Hedef 5 yıl içerisinde e-kitabın sektördeki payını %10’a çıkarmak

Turkcell Kitaplık ile Türkiye’de elektronik yayıncılığı yeni  bir boyuta taşımayı hedeflediklerini vurgulayan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar;

1352996133_cbamg77866.jpg“Bugün e-kitabın ülkemizde yayıncılık sektörü içerisindeki payı binde 4 civarında. Oysa bu oran ABD’de % 13, İngiltere’de ise % 6. Tüm dünyada bu alanda yaşanan dijital dönüşümü Türkiye’nin de yakalaması gerektiğine inanıyoruz. Hedefimiz, 5 yıl içerisinde bu oranı % 10’lar seviyesine çıkarmak. Tıpkı dijital müzik alanında olduğu gibi dijital yayıncılıkta da Turkcell, korsanla mücadele için tüm telif zincirini kapsayan yeni bir iş modelini destekliyor. Artık operatör ayrımı olmaksızın tüm Turkcell Kitaplık kullanıcıları kütüphanelerini yanlarında taşıyabilecek. Türkiye’de henüz başlangıç aşamasında olan e-kitap kültürünün bu uygulama sayesinde kısa sürede yerleşeceğini düşünüyoruz.”

En güzel hediye e-kitap

Kullanıcılara istedikleri kişiye e-kitap hediye etme olanağını Türkiye’de ilk kez Turkcell Kitaplık sağlıyor. www.turkcellkitaplik.com adresinden seçtiğiniz kitabı, kişinin e-posta adresini girerek kolaylıkla hediye edebiliyorsunuz. E-kitap hediye edilen kişi, kendisine ulaşan e-postadaki kodu kullanarak hediye kitabına anında ulaşabiliyor.

E-kitap satın almak için…

Turkcell Kitaplık’ı, Turkcell’li olsun olmasın, tabletinden ya da akıllı telefonundan e-kitap okumanın keyfini yaşamak isteyen herkes kullanabiliyor. Turkcell Kitaplık’tan e-kitap satın alabilmek için www.turkcellkitaplik.com  adresinde Turkcell Kitaplık’a kolayca üye olup, istediğiniz kitabı seçebilir ve ardından kredi kartı bilgilerinizi girerek satın alabilirsiniz.

Turkcell’liyseniz 7777’ye, değilseniz 0532 7527777’ye KITAPLIK yazıp gönderikten sonra uygulamayı cep telefonunuza indirip satın aldığınız kitabı dilediğiz yerde dilediğiniz zaman okuyabilirsiniz.

Üyelik için Turkcell’liyseniz 2222’ye, değilseniz 0532 755 22 22’ye SIFRE yazıp göndermek ve bilgileri www.turkcellkitaplik.com adresine girmek yeterli.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.