Yazılım

Twitter Direkt mesajlarda karakter sınırlamasını kaldırdı!

Micro blog sitesi Twitter direkt mesajlarda 140 karakter sınırını kaldırdığını duyurdu.

Twitter Direkt mesajlarda karakter sınırlamasını kaldırdı!

Eğer sıkı bir Twitter kullanıcısı iseniz bugün Twitter'da yapılan değişekliği fark etmişsinizdir. Etmediyseniz biz söyleyelim. Twitter Direkt Mesaj kısmındaki 140 karakter sınırlamasını kaldırdı.

Bugün twitter blogunda yayınlanan (Removing the 140-character limit from Direct Messages) notuyla direkt mesajlarda harf sınırlamasının kaldırıldığı duyuruldu. Kullanıcılar böylece 140 karakter sınırlamasına aldırmadan direkt mesaj yoluyla istediği genişlikte yazı hatta bir aşk mektubu bile yazabilecek.

1439413289_dm140launchgiffinal-700x350.gif

Twitter bu sayede, kendi platformundaki kullanıcılar arası iletişimin Facebook Messenger, WeChat ve WhatsApp gibi alternatiflere kaymasını engellemeyi hedefliyor.

12 Temmuz tarihi itibariyle gerçekleşen 140 karakter sınırlamasının kaldırılma değişikliği normal atılan tweetler için geçerli değil. Normal Tweet'lerde halen kullanıcılar 140 karakter sınırına tabi tutuluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.