Yazılım

Ubuntu Touch çok yakında yayınlanıyor

Conanical Ubuntu'yu bu tarihte indirmeye sunacak.

Ubuntu Touch çok yakında yayınlanıyor

Linux tabanlı Ubuntu Touch ile çalışan ilk akıllı telefon çok yakında karşımıza çıkıyor. Şimdiye kadar sadece Galaxy Nexus ve Nexus 4 modelleri üzerinde test olarak gördüğümüz Ubuntu Touch, 17 Ekim tarihinden itibaren resmi olarak indirmeye sunulacak. Ubuntu Touch 1.0 sürümü Ubuntu 13.10 güncellemesinin bir parçası olarak kullanıcılara sunulacak.

Ubuntu’nun finall sürümünü Galaxy Nexus ve Nexus 4 modellerine yükleyebiliyorsunuz. Şimdilik tablet üzerinde kullanılmayan işletim sisteminin 2014’ün Nisan ayında tabletler için Ubuntu 14.04 güncellemesi ile birlikte resmi olarak sunulacağı söyleniyor.

1379854298_ubuntu-touch.jpeg

Geliştirici firma Canonical şimdilik bu işletim sistemini indirmeye sunuyor. Ubuntu işletim ssitemiyle birlikte üretilecek ilk cihazlar 2014’ün Haziran ayı itibariyle tanıtılmaya başlanacak. Ubuntu Touch şimdilik YouTube, Facebook, Twitter gibi 12 çekirdek uygulama ile karşımıza çıkıyor..

Yorumlar
Misafir
eğer dediğin gibi google play uygulamalarının hepsini çalıştırabilen bir sistem gelirse android büyük kan kaybeder bence..mobil işletim sistemlerinin savaşı 2 alanda şekilleniyor genel olarak..stabilite ve market zenginliği .. markette androidin yıllarını vererek şuanki konumuna getirdiği marketine bir anda ortak çıkması demek , özellikle androidi hakkını vererek kullanan bilinçli kullanıcı kitlesinin hiç tereddütsüz ubuntuyu test etmesi ve ilk etapta yarısına yakın bir kesimin de ubuntuyla devam etmesiyle sonuçlanır diye düşünüyorum .. en iyisi bekleyip görmek tabi rekabet her zaman iyi sonuçlar doğurmuştur tüketici kısmı için .. A.K.
Cevapla
Misafir
nexus 4 iğrenc dediğn telefon herhalde dedenin tarlasina düşmüş sen iphone 5s al o kasmaz ama sende kendini kasma :-))
Cevapla
Misafir
Ubuntu os un en büyük özelliği kardeşim Android uyumlu oyun ve uygulamaları açacak olmasının yanı sıra google play dan herşeyi indirip kurabilecek olması :) android ubuntu karşısında direnemez lakin pc olayında Linux tabanlı işletim sistemlerinde Ubuntu 1 numaradır :)
Cevapla
Misafir
aynen katılıyorum zira android marketide geliştirenler lünux gönüllüleri değilmi yalnız ubuntu markete gircek oyunları uygulamaları ineden ipliğe en ince ayrıntısına kadar canonical incelemesi gerekir zira içlerinde iyi yazılımcılar olduğu kadar kötü niyetli yazılımcılarda var örnek android zira şu an nasıl bilmiyorum ama bir dönem markette virüslü uygulamalar kol geziyordu canonical markette denetlenmemiş uygulama sokmaması lazı zira enson yanlış hatırlamıyorsam ilk etapta market sistemine yer verilmiyecek ama illeride şart olur piyasada yer edinmek istiyorsa ubuntu
Cevapla
Misafir
şu nexus 4 ten daha iğrenç tasarım yok birde sadece oyun oynarken kasmıyor diye alanlar varya hayret
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.