Yazılım

Valve Steam nedir ve nasıl kurulur?

Steam bünyesinde sayısız oyunu barındıran ve bu oyunları satın alarak oynayabileceğiniz bir platformdur.

Valve Steam nedir ve nasıl kurulur?

Steam bünyesinde sayısız oyunu barındıran ve bu oyunları satın alarak oynayabileceğiniz bir platformdur. Steam hepimizin daha önce oynamasa bile muhakkat duymuş olduğu half life oyununun yazılımcıları yani valve tarafından geliştirilmiştir. Çoğu kişi steam’in ücretli olup olmadığı sorunu yöneltiyor aslında yanlış bir algı var steam paralı değildir , steam sayesinde oynayabileceğiniz online oyunlar paralıdır. Ki bu da telif haklı vs gibi nedenlerden dolayı gayet normal bir durumdur. Bu platform şu an 1,100′ü aşkın oyunu bünyesinde barındırarak oynamanıza olanak sağlıyor. İlk kurulduğunda Türkçe dil desteği bulunmayan bu platform da şu an bu eksikliğini kapatmış durumda . Oyunseverler Türkçe dil desteği ile istediklerine artık daha kolay erişebilmektedirler.

Steam platformunun en çekici özelliklerinden birisi ise zaman zaman yüzde 50′leri geçen indirimler yapmaları. Bu indirimlerden yararlanıp satın aldığınız oyunları direk bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Bir başka özelliği ise oluşturduğunuz arkadaş listesi sayesinde kişilerle ç.içi sohbet edebilmektesiniz. Arkadaşlarınızla, oyun oynarken bile, anında mesajlaşabilirsiniz Kendi oyunlarınıza her bilgisayardan ulaşabilirsiniz.

1337263837_steam-logo.jpg

Steam platformuna nasıl katılacagınıza geçelim şimdi de. Önce valvenin kendi sitesine girerek programı indiriyoruz BURADAN İndirdiğimiz steami yüklerken dikkat etmeniz gerek hususlar vardır bunlardan birisi ise programı kurucağımız hard disktir. Çünkü bu platform sayesine alacağınız oyunların tümü sadece bu hard diske yüklenecektir. En boş diski seçmeniz tabiki önerimizdir.

Kullanıcı hesabı oluşturma

Steam platformunda kullanacağınız hesap ismi aynı zamanda sizin tüm oyunlarda görüntülenecek olan adınızdır. Bu yüzde isim seçimi yaparken rahatla kullanabileceğiniz birşey olmasına dikkat edelim. Yükleme işleminizi önerilerimize dayanarak bitirdikten sonra karşınıza gelen ekranda kendinize bir kullanıcı adı oluşturmalısınız. Kullanıcı adınızı şeçtikten sonra kendinize bir şifre seçin. Çünkü , steam’daki arkadaş listeleri ve oyun şifreleri tek bir kullanıcı adı için özeldir. Eğer şifrenizi kaybederseniz oyun arşivinizi de kaybettiniz demektir. Eğer kullanıcı adınız, kullanılmışsa, Steam size alternatif yeni isimler oluşturmanız için yardımcı olur.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.