Yazılım

Viber'den rakiplerini korkutacak rakam!

Viber 100 Milyon aktif kulanıcıya ulaştı.


Geçtiğimiz yıl Windows, OS X ve Linux işletim sistemlerine sahip masaüstü versiyonunu yayınlayan ücretsiz mesajlaşma uygulaması Viber, 100 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Ayrıca Viber için yeni bir güncelleme geldi ve bu yapılan güncellemede büyük ölçüde ifadeler yer alırken, ücretli ve ücretsiz yeni çıkartmalar da eklendi.

Bildiğiniz gibi popüler mesajlaşma uygulaması Viber’i Japonya’nın e-ticaret devi Rakuten 900 milyon dolara satın almıştı. Şirket, bu yatırımı boşuna yapmamış gibi görünüyor. 100 milyon kullanıcıya sahip Viber’in indirilme rakamı ise 350 milyon olarak belirtilmiş.

1402483182_viber-update-100million-users-570.jpg

Skaype gibi mesajlaşma şirketleri arasında aslan payını almaya çalışan Viber, Viber Out gibi özellikleri ile Skype’ın egemenliğine rakip olarak görülüyor. Viber, Skype’ın yanı sıra, BlackBerry Messenger, WhatsApp, Facebook, iMessage (iOS 8 iledaha hafif hale geldi) ve Hangouts gibi mesajlaşma uygulamalarıyla da bu platformda yarışıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.