Yazılım

VLC'ye UI ve Blue-Ray Desteği

VLC 2.0 hit RC, OS X için yeni UI ve Blu-ray desteği getiriyor

VLC'ye UI ve Blue-Ray Desteği

Herkesin favori açık kaynaklı medya oynatıcısı VLC yeni özellikler sunarken, yeni bir dönüm noktasına gelmiştir.
Önceki yapılar aksine, VLC 2.0 OS X daha modern görünümlü ara yüzü ile değiştirilmiştir. İçerik görünür kalır bu nedenle bu tür ses ekolayzer gibi pop-up kontrolleri saydam pencerede görünür olurken oynatma kontrolleri, bir alt çubuğa kaymıştır.

1329389372_pic3c7.tmp.jpg

Ayrıca bu güncelleme ile birlikte Blu-ray desteği OS X Lion için yerel bir tam ekran moduna getirir  . Apple resmi olarak Blu-ray desteklemiyor, şifrelenmiş diskleri oynatmak için kolay bir yol olmamıştır bu yüzden. Kullanıcılar onları izlemeden önce videoları rip ve kodlamak zorunda kalmışlardır. Bu DRM-bağcıklı ticari diskler için geçerli kalır, ancak VLC 2.0 şifresi çözülmüş Blu-ray diskler için kolay oynatımı sunuyor. Sınırlı, ama hiç yoktan daha iyi diyebiliriz.
VideoLAN da player Twitter ve bunun gibi diğer seçenekler için film bilgileri ve altyazıları, post fetch sağlıyor. IUA tabanlı uzantılar için de destek eklendi

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.