Yazılım

WebOS 3.0 ile diğer ev aletlerini kontrol etmek mümkün olacak

LG'nin CES 2016'da tanıtacağı WebOS 3.0 arayüzü önemli yenilikler getirecek.

WebOS 3.0 ile diğer ev aletlerini kontrol etmek mümkün olacak

LG’nin akıllı televizyonlarda kullandığı WebOS kullanıcı arayüzü yeni bir sürüme yükseltiliyor. Güney Koreli üreticin 6-9 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek CES 2016 etkinliğinde ilk olarak duyuracağı WebOS 3.0 kullanıcı arayüzünün dağıtım işlemine ise yılın ilk yarısında başlayacak. 

1450948534_lg-webos.jpg

WebOS 3.0 ile diğer ev aletlerini kontrol etmek mümkün olacak

Ekranı aynı anda iki kanala bölme ve ekranda istenilen bölgeyi yakınlaştırma gibi dikkat çekici yenilikler sunacak WebOS 3.0’ın belki de en büyük yeniliği IoTV uygulaması olacak. LG’nin tescilli yeni uygulaması sayesinde akıllı TV üzerinden çamaşır makinesi, buzdolabı gibi diğer ev aletlerin kontrolü sağlanabilecek.

Diğer ev aletleriyle etkileşimi Wi-Fi bağlantısı üzerinden gerçekleştiren uygulama sayesinde en basit şekliyle evdeki klimanın sıcaklık ayarı değiştirilebilecek.

LG’nin kıdemli yöneticilerinden Sam Kim, tüketicilerin beklentileri karşılığında WebOS arayüzünü geliştirmeyi sürdüreceklerini ifade etti. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.