Yazılım

WhatsApp Web için yeni özellik! Girişler çok daha kolay olacak!

Birçok kişi tarafından yoğun olarak kullanılan WhatsApp Web, yeni gelecek olan bir güncelleme sayesinde çok daha kullanışlı hale gelebilir!

WhatsApp Web için yeni özellik! Girişler çok daha kolay olacak!

Herkesin bildiği gibi WhatsApp hali hazırda dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması. Her ne kadar zaman zaman Telegram rakip olarak gösterilse de kullanıcı sayıları karşılaştırıldığı zaman fark net bir şekilde ortaya çıkıyor. Dolayısıyla WhatsApp şu anda bu konuda bir numara diyebiliriz. Ayrıca uygulamanın Web sürümü de kullanıcılar tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. Şu günlerde konuşulan bir güncelleme, Web sürümü kullananları memnun edebilir.

WhatsApp Web için yeni özellik! Girişler çok daha kolay olacak!

Sürekli olarak bilgisayarda vakit geçiren veya çalışanlar tarafından yoğun olarak kullanılan WhatsApp Web, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda PIP güncellemesini almıştı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, YouTube veya Instagram üzerinden paylaşılan videoları başka bir sekmede oynatma imkanını sahip oluyordu. Şimdi konuşulan yeni bir güncelleme ise,  WhatsApp Web girişlerini çok daha kolay hale getirebilir. Zira herkesin bildiği gibi şu anda Web sürüme giriş için QR kodun telefon yardımı ile taratılması gerekiyor.

WhatsApp Web için yeni özellik! Girişler çok daha kolay olacak! - Resim : 1

Bu uzun ve zahmetli giriş yöntemini bir kenara bırakmak isteyen yetkililer, yakın zamanda girişleri daha kolay hale getirecek olan bir güncellemeyi servis edebilir. Buna göre bundan sonraki süreçte QR kodu taratmak yerine parmak izini kullanarak Web sürüme geçiş yapmak mümkün olacak. Söz konusu güncelleme için denemeler devam ederken, bunun birçok kişiyi memnun etmesi bekleniyor. Bakalım güncelleme yakın zamanda devreye sokulacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Volkan Tur
Zaten parmak izi kullanan laptop ve benzeri cihazlarda parmak izimizi tanıtıyoruz bence güzel fikir parmak izimizi kaydetmek isteseler zaten alıyorlar bu sayede değişen bir şey yok
Cevapla
Ali Kemal
Parmak izlermişiz de kopyalamış olurlar böylece ne güzel!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.