Yazılım

Youtube Music Google Play'de 500 milyon kez indirildi!

Telegram'ın ardından, Youtube Music de Google Play'de 500 milyon indirme sayısını geçti!

Youtube Music Google Play'de 500 milyon kez indirildi!

2006 yılında internet devi Google tarafından satın alınan ve dünyanın lider video platformu olan Youtube’un müzik servis uygulaması YouTube Music, Google Play Store üzerinden 500 milyon indirme sayısına ulaşarak büyük bir başarı sağladı.

Youtube Music Google Play'de 500 milyon kez indirildi!

Muhtemelen hatırlarsınız, YouTube Music piyasaya çıkalı çok olmadı. Google, bu servisi bundan 5 yıl önce kurmuş olsa da, tanıtımını 2 yıl önce gerçekleştirmişti.

Google, bu uygulamasının tanıtımını 2018 yılında, Google Play Müzik‘in yerine kullanılacak uygulamamız şeklinde bir açıklama ile gerçekleştirmişti.

Youtube Music Google Play'de 500 milyon kez indirildi! - Resim : 1

Tam teşekküllü bir müzik akış hizmeti olarak kullanıma sunulan Google Play Müzik'in hedefinde tahmin edeceğiniz gibi Spotify ve Apple Music vardı. Youtube’un müzik servisi Youtube Music, sonunda Google Play Store’daki 500 milyonluk indirme sayısı ile oldukça büyük bir başarıya imza atarak hedeflediği yolda emin adımlarla ilerlediğini gösterdi.

YouTube Müzik böylelikle, Play Store’dan 500 milyondan fazla kez indirilen 57 uygulamadan oluşan seçkin bir kulübe katılmış oldu. Bu uygulamalar arasında Netflix, Dropbox,Shareit, Telegram vb. uygulamalar yer alıyor.

Elbette Youtube Music, bu anlamda bir adım önde başlamak gibi avantaja sahip. Çünkü YouTube Music, yeni çıkacak olan Android 10 ve üzeri sürümlere sahip tüm cihazlarda önceden yüklü olarak gelecek olduğunun bilgisini de ayrıca verelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.