Yazılım

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi geri döndü

Kullanıcılara birçok sorun ve sıkıntı yaşatan Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi tekrar kullanıma sunuldu.

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi geri döndü

Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan ancak bazı bilgisayar sahiplerinin dosyalarının silinmesine yol açan Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi tekrar yayınlandı. Sorunlardan arındırılan ve kararlı hale getirilen güncelleme nihayet son tüketici ile buluşuyor.

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi geri döndü

Güncellemede yaşanan sorunlardan dolayı kullanıma sunulduktan sonra geri çekilmiş ve Microsoft, güncellemeyi bir şekilde indirenlerden yüklememelerini istemişti. Birçak kez daha sorun yaşatan güncelleme nihayet bu sorunlardan arındırıldı ve kullanıma sunuldu.

Eğer siz de bu güncellemeyi bilgisayarınıza yüklemediyseniz Başlangıç > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update seçeneğine girip ardından Güncelleştirmeleri Denetle'yi seçin. Bu işlemleri yaptığınızda eğer güncelleme varsa zaten yüklenmesi için size bilgi verecektir.

Bazı kullanıcıların dosyalarının kaybolmasına neden olan Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi artık güvenli bir şekilde yüklenebiliyor. Microsoft daha önce bu hataya çözüm bulduğunu açıklamıştı fakat yeni sürüm henüz kullanıma sunulmamıştı. Güncelleme ile ilgili detaylı bilgi Microsoft'un internet sitesinde yer alıyor. 

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Windows 10 kurulumu yaparken önünüze çıkan " ürün anahtarım yok" kisimina geldiğinizde dizüstü bilgisayar inizin kasasının altındaki Windows 7 home veya Pro anahtarı ni yazın Windows 10 Home veya Pro kurulsun. Uzun ömürlü Windows 10 Home veya Pro nuz olsun.... toplama PC de bu işlem geçersiz dir
Cevapla
Soner
Bilgisayarı yormaktan başka bir şeye yaramıyor bu win10 güncellemeleri. 8 saniyede açılan pc, 1 dakikayı geçiyor
Cevapla
yakup
windows 8 kullandım sağdan menü alttan menü çıkıyor windows 10 görüntüsü mat canlı değil sönük görüntü şuan windows 7 kullanıyom görüntüler canlı mat sönük değil güncellemde problem yaşatmıyor windows 7 candır
Cevapla
Pfff
Bana kalsa updatr yuklemem ama win10 zorla yukluo. Bari duzgun yapsinlar
Cevapla
yakup
kullanıcılar kullansın bakalım sıkıntı problem verecekmi yine
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.