Yazılım

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesini yüklemeyin!

Microsoft'un kısa bir süre önce duyurduğu Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi ortaya çıkan bazı sorunlardan dolayı geri çekildi.

Kısa süre önce duyurulan ve Windows Update ile bilgisayarlara yüklenebilen Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi bazı kullanıcıların verilerinin silinmesine yol açtığı şeklindeki şikayetler yüzünden kaldırıldı.

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi durduruldu!

Teknik olarak 1809 koduna sahip olan yeni güncelleme geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulmuştu. Ancak bu yeni güncelleme bazı kullanıcıların verilerinin silinmesine yok açtığı için Microsoft tarafından geri çekildi. Microsoft'un Windows güncelleme sayfasına girildiğinde ise bu yeni güncellemenin kaldırıldığı görülüyor.

Otomatik olarak güncelleme yapılan sayfalardan da kaldırılan güncelleme ile ilgli olarak açıklama yapan Microsoft, 'güncellemeyi indirenlerden yükleme yapmamalarını' istedi. Ertelenen yeni güncellemenin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

Eğer siz de bu güncellemeyi yapmayı planlıyorsanız farklı yöntemler bulunuyor. Ancak bunların denemeden önce dökümanlarınızı yedeklemenizi öneriyoruz. Oluşacak dosya kayıplarından dolayı canınız sıkılabilir. Bizden uyarması.

Yorumlar
Tunv
Windows10 dan bıktık ya paraya kıyıcam Apple alıcam
Cevapla
yakup
windows 10 daha önce kullandım ve kasma ve donma gibi problem yaşadım zaten windows 10 görüntüsü mat net değil windows 7 kullanıyorum görüntü net donma takılma yok windows 7 candır
Cevapla
SORUN YOK
Güncellemeyi geçen hafta indirdim kurdum bir sıkıntı yok veriler silinmedi . Zaten indirmeden önce silinme ihtimaline karşı yedekleyin diye ibare çıkıyor
Cevapla
SİZE İNANDIK
YÜKLEYİN ÖNCE SİZ YÜKLEYİN DEDİNİZ YÜKLEDİK ŞİMDİDE YOK YÜKLEMEYİN Mİ DİYOSUNUZ?? ÇOK ENTERESANSINIZ.
Cevapla
Timothy
Çıktığının ikinci günü yükledim bir sorun olmadı, yeni özellikler işe yarar şeyler. Reddit'de gördüğüm kadarıyla veri kaybı sorunu yaşayanlar olmuş, yüklemek isteyenler ISO dosyasıyla temiz kurulum da yapabilir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.