Yazılım

Windows 10 yeni sürümünü erken yükleyin!

Microsoft'un Windows 10 için kullanıma sunduğu Ekim 2018 güncellemesini erken yüklemeniz mümkün. İşte bunun için yapmanız gerekenler.

Windows 10 yeni sürümünü erken yükleyin!

Windows 10 işletim sistemi belli dönemlerde güncelleme almasıyla biliniyor. İşletim sisteminin en yeni güncellemesi ise 1809 koduyla 10 Ekim'de yayınlanacak. Normalde Windows Update üzerinden yayınlanacak güncelleme bu işletim sistemine sahip olan herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Windows 10 yeni sürümünü erken yükleyin!

Eğer 10 Ekim'e kadar beklemek istemiyorsanız aşağıda uygulayacağınız yöntemle Windows 10 yeni güncellemesini bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Bunun için Windows Media Creation Tool yazılımını bilgisayarınıza yüklemeniz ve aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor. Ayrıca bu aracı kullanarak bundan sonra gelecek güncellemeleri de önceden alabilirsiniz.

Windows 10 yeni sürümünü erken yükleyin! - Resim : 1

İşte Windows 10'un 1809 kodlu Ekim 2018 güncellemesini yükleme yöntemi:

 • İlk olarak Media Creation Tool sayfasına giderek yazılımı bilgisayarınıza indirin,
 • Ardından uygulamayı çalıştırın, bu aşamada biraz beklemeniz gerekecek.
 • Yazılımın anasayfasında “Birkaç şeyi hazırlıyoruz” yazısı geçtikten sonra, yeni güncelleme hazır hale geliyor. 
 • Burada karşınıza “Bildirimler ve lisans koşulları” penceresi çıkacak, ilerlemek için “Kabul Et” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu aşamada kısa bir süre daha beklemek durumundasınız.
 • Karşınıza iki adet seçenek çıkacak. İlk seçenek Windows’u yükseltme olacak, bu seçeneğe tıklamalısınız.
 • Araç bilgisayarınızın hafızasını, yeni güncelleştirme için uygun olup olmadığı yönünde tarayacak.
 • Uygun olduğu takdirde yükleme için onay vermeniz gerekecek.
 • İnternet hızınıza bağlı olarak 10 dakika ile birkaç saat arasında yeni sürüm için gereken dosyalar bilgisayarınıza indirilmiş olacak.
 • Bütün dosyalar indiğinde Media Creation Tool, yeni sürümü yükleme işlemine başlayacak.
 • Güncelleme esnasında bilgisayarınız birkaç defa kendiliğinden kapanıp açılacak. Bu nedenle işlemlere başlamadan önce yarım kalan işlerinizi kaydedin ya da tamamlayın.
 • Yükleme tamamlandıktan sonra, Windows 10Ekim 2018 sürümüne kavuşmuş olacaksınız.
Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Windows 10 kurulumu yaparken önünüze çıkan " ürün anahtarım yok" kisimina geldiğinizde dizüstü bilgisayar inizin kasasının altındaki Windows 7 home veya Pro anahtarı ni yazın Windows 10 Home veya Pro kurulsun. Uzun ömürlü Windows 10 Home veya Pro nuz olsun.... toplama PC de bu işlem geçersiz dir
Cevapla
yakup
windows 7 kullanın başın ağrımasın
Cevapla
misafir
ücretsiz olunca windows bozdu..
Cevapla
yakup
windows 10 bi ara kullandım ve pişman oldum kasmalar oldu ve sıkıntılar yaratıı asla yüklemem hem görüntüsü bile mat canlı değil görüntüler sönük windows 7 candır görüntüler canlı ve net sönük değil
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.