Donanım
CTS'nin raporu AMD'yi Ryzen hakkında harekete geçirdi

AMD, Ryzen'ın sorunlarını aşmak için operasyon başlattı!

Siber güvenlik şirketi CTS Labs'ın raporu, AMD'nin elini zorluyor. Zira Ryzen işlemci ailesi ciddi bir tehdit altında.

12 Mart 2018'de CTS Labs., AMD'ye Ryzen işlemcilerinde bir açık bulunduğunu ihbar etmiş ve 13 Mart'ta da resmi raporunu basınla paylaşmıştı. Rapora göre AMD Ryzen; Masterkey, Ryzenfall, Fallout ve Chimera'nın kuşatması altındaydı.

CTS Labs'ın değerlendirmesi üzerine AMD, değerlendirmesini hızla tamamladı. Amerikalı şirket, bu açıkları kapatmak için çözüm geliştirme amacında.

CTS Labs.'ın araştırmasında söz konusu zararlılar kullanıcıdan "yönetici" yetkisi talep ediyor. Elbette çoğu kullanıcı durumun farkında olmadığı için bu izni gönül rahatlığıyla veriyor.  Daha sonra 4 zararlı, kişisel bilgilerinize saldırma olanağı elde edebiliyor.

AMD, Ryzen'ın sorunlarını aşmak için operasyon başlattı! - Resim : 1

AMD, kötü niyetli kişilerin Ryzen kullanıcılarına zarar vermemesi için bir dizi yama geliştiriyor. Şirket, gelecek haftadan itibaren bu yamaları yayınlamaya başlayacak. Bu yamalar, BIOS'ta yapılan güncellemeler ile operasyonel hale gelecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.